Na Ferrari to stačit nebude, říká Bottas o novém motoru

Mercedes v Kanadě nasadí nový motor. Valtteri Bottas zázraky nečeká.
Na Ferrari to stačit nebude, říká Bottas o novém motoru

Mercedes ztrácí na Ferrari na rovinkách, ale v zatáčkách mají rudí velké problémy a to zejména v těch pomalých.

V Kanadě nasadí Mercedes nový motor. Obvykle platí, že stačí jen to, že je motor nový a jezdec má hned k dispozici o trochu více výkonu. Tento ale bude také vylepšený.

„Očekáváme malý krok kupředu,“ řekl Bottas. „Nemyslíme si, že je to dost na to, aby se to vyrovnalo rychlosti Ferrari na rovinkách.“

„Budou mít v tomto navrch, ale v jiných oblastech budeme mít své silné stránky. Už se těším.“

Ferrari nasadilo svůj vylepšený motor už ve Španělsku, i když původní plán hovořil také o Kanadě. Bottas si myslí, že Mercedes nasadil nový motor včas.

„Myslím, že přichází v pravý čas, protože první motor už byl na konci svého života, takže jsme stejně potřebovali nový. Je pěkné, že tu máme upgrade v porovnání s Monakem. Motor je zde mnohem důležitější, takže je to dobré načasování.“

„Ale musíme vidět, jak funguje a jaká je výhoda ve srovnání s tím prvním.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: F1 chce od roku 2021 změnit formát víkendu. Na stole je podrobný plán

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.