Na Ferrari moc neztrácíme, těší jezdce Mercedesu

Oba nejsilnější týmy si do Belgie přivezly vylepšené motory. Zatím se zdá, že mírně navrch má Ferrari, Mercedes ale nehází flintu do žita. Ztráta je malá.
Na Ferrari moc neztrácíme, těší jezdce Mercedesu

Lewis Hamilton (3./2.)

Lídr šampionátu byl po tréninku spokojen. Vylepšení, která přinesla nová specifikace motoru, podle všeho fungují.

„Přivezli jsme si nový motor a vše běželo hladce. Mezi námi a Ferrari je to opravdu těsné. Zdá se, že oba týmy přinášejí vylepšení v podobných intervalech. Ve středním sektoru chcete dostatek přítlaku, v jiných ale potřebujete naopak menší přítlak, abyste neztráceli na rovinkách. Hlavní výzvu představuje nalezení správného vyvážení nastavení. Naštěstí mám za sebou skvělý tým, který to zvládne,“ prohlásil Hamilton.

Valtteri Bottas (5./3.)

Ve Spa Mercedesu více vyhovují rychlejší části okruhu, v těch pomalejších se trochu trápí. Podle Bottase nemá bitva mezi Ferrari a Mercedesem jasného favorita. Fin však kvůli penalizaci za výměnu pohonné jednotky bude startovat z chvostu pole.

„Celkově se auto chovalo dost dobře. Ráno nebylo vyvážení vozu ideální. Postupně se nám ale podařilo to zlepšit a vůz jezdil pěkně ve všech sektorech.

Trochu větší potíže nám činily pomalejší části okruhu. Při výjezdu ze zatáček nám scházela trakce. V některých sériích zatáček vypadalo Ferrari trochu lépe, třeba mezi Les Combes a Malmedy. Nemyslím si ale, že bychom nějak ztráceli. V pátek je ale vždy těžké něco předpovídat. Obvykle jsou kvalifikace velmi těsné,“ předvídá Bottas.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen nečeká víc než třetí řadu

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00