Na Ferrari moc neztrácíme, těší jezdce Mercedesu

Oba nejsilnější týmy si do Belgie přivezly vylepšené motory. Zatím se zdá, že mírně navrch má Ferrari, Mercedes ale nehází flintu do žita. Ztráta je malá.
Na Ferrari moc neztrácíme, těší jezdce Mercedesu

Lewis Hamilton (3./2.)

Lídr šampionátu byl po tréninku spokojen. Vylepšení, která přinesla nová specifikace motoru, podle všeho fungují.

„Přivezli jsme si nový motor a vše běželo hladce. Mezi námi a Ferrari je to opravdu těsné. Zdá se, že oba týmy přinášejí vylepšení v podobných intervalech. Ve středním sektoru chcete dostatek přítlaku, v jiných ale potřebujete naopak menší přítlak, abyste neztráceli na rovinkách. Hlavní výzvu představuje nalezení správného vyvážení nastavení. Naštěstí mám za sebou skvělý tým, který to zvládne,“ prohlásil Hamilton.

Valtteri Bottas (5./3.)

Ve Spa Mercedesu více vyhovují rychlejší části okruhu, v těch pomalejších se trochu trápí. Podle Bottase nemá bitva mezi Ferrari a Mercedesem jasného favorita. Fin však kvůli penalizaci za výměnu pohonné jednotky bude startovat z chvostu pole.

„Celkově se auto chovalo dost dobře. Ráno nebylo vyvážení vozu ideální. Postupně se nám ale podařilo to zlepšit a vůz jezdil pěkně ve všech sektorech.

Trochu větší potíže nám činily pomalejší části okruhu. Při výjezdu ze zatáček nám scházela trakce. V některých sériích zatáček vypadalo Ferrari trochu lépe, třeba mezi Les Combes a Malmedy. Nemyslím si ale, že bychom nějak ztráceli. V pátek je ale vždy těžké něco předpovídat. Obvykle jsou kvalifikace velmi těsné,“ předvídá Bottas.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen nečeká víc než třetí řadu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10