Na Ferrari moc neztrácíme, těší jezdce Mercedesu

Oba nejsilnější týmy si do Belgie přivezly vylepšené motory. Zatím se zdá, že mírně navrch má Ferrari, Mercedes ale nehází flintu do žita. Ztráta je malá.
Na Ferrari moc neztrácíme, těší jezdce Mercedesu

Lewis Hamilton (3./2.)

Lídr šampionátu byl po tréninku spokojen. Vylepšení, která přinesla nová specifikace motoru, podle všeho fungují.

„Přivezli jsme si nový motor a vše běželo hladce. Mezi námi a Ferrari je to opravdu těsné. Zdá se, že oba týmy přinášejí vylepšení v podobných intervalech. Ve středním sektoru chcete dostatek přítlaku, v jiných ale potřebujete naopak menší přítlak, abyste neztráceli na rovinkách. Hlavní výzvu představuje nalezení správného vyvážení nastavení. Naštěstí mám za sebou skvělý tým, který to zvládne,“ prohlásil Hamilton.

Valtteri Bottas (5./3.)

Ve Spa Mercedesu více vyhovují rychlejší části okruhu, v těch pomalejších se trochu trápí. Podle Bottase nemá bitva mezi Ferrari a Mercedesem jasného favorita. Fin však kvůli penalizaci za výměnu pohonné jednotky bude startovat z chvostu pole.

„Celkově se auto chovalo dost dobře. Ráno nebylo vyvážení vozu ideální. Postupně se nám ale podařilo to zlepšit a vůz jezdil pěkně ve všech sektorech.

Trochu větší potíže nám činily pomalejší části okruhu. Při výjezdu ze zatáček nám scházela trakce. V některých sériích zatáček vypadalo Ferrari trochu lépe, třeba mezi Les Combes a Malmedy. Nemyslím si ale, že bychom nějak ztráceli. V pátek je ale vždy těžké něco předpovídat. Obvykle jsou kvalifikace velmi těsné,“ předvídá Bottas.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen nečeká víc než třetí řadu

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.