Na Ferrari moc neztrácíme, těší jezdce Mercedesu

Oba nejsilnější týmy si do Belgie přivezly vylepšené motory. Zatím se zdá, že mírně navrch má Ferrari, Mercedes ale nehází flintu do žita. Ztráta je malá.
Na Ferrari moc neztrácíme, těší jezdce Mercedesu

Lewis Hamilton (3./2.)

Lídr šampionátu byl po tréninku spokojen. Vylepšení, která přinesla nová specifikace motoru, podle všeho fungují.

„Přivezli jsme si nový motor a vše běželo hladce. Mezi námi a Ferrari je to opravdu těsné. Zdá se, že oba týmy přinášejí vylepšení v podobných intervalech. Ve středním sektoru chcete dostatek přítlaku, v jiných ale potřebujete naopak menší přítlak, abyste neztráceli na rovinkách. Hlavní výzvu představuje nalezení správného vyvážení nastavení. Naštěstí mám za sebou skvělý tým, který to zvládne,“ prohlásil Hamilton.

Valtteri Bottas (5./3.)

Ve Spa Mercedesu více vyhovují rychlejší části okruhu, v těch pomalejších se trochu trápí. Podle Bottase nemá bitva mezi Ferrari a Mercedesem jasného favorita. Fin však kvůli penalizaci za výměnu pohonné jednotky bude startovat z chvostu pole.

„Celkově se auto chovalo dost dobře. Ráno nebylo vyvážení vozu ideální. Postupně se nám ale podařilo to zlepšit a vůz jezdil pěkně ve všech sektorech.

Trochu větší potíže nám činily pomalejší části okruhu. Při výjezdu ze zatáček nám scházela trakce. V některých sériích zatáček vypadalo Ferrari trochu lépe, třeba mezi Les Combes a Malmedy. Nemyslím si ale, že bychom nějak ztráceli. V pátek je ale vždy těžké něco předpovídat. Obvykle jsou kvalifikace velmi těsné,“ předvídá Bottas.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (24) Další článek: Verstappen nečeká víc než třetí řadu
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen