Na dohodu o úsporných opatřeních mají týmy další tři týdny

Ačkoliv týmy propásly základní termín pro odhlasování úsporných opatření, Mezinárodní automobilová federace je ochotná jim dát více času.
Na dohodu o úsporných opatřeních mají týmy další tři týdny

Většina týmů se shoduje, že formule 1 musí zavést úsporná opatření. Nedaří se ovšem nalézt shodu na podobě opatření a jejich kontrole, diskuze se většinou točí kolem změn Dohody o omezení zdrojů (RRA) a dozoru nad ní ze strany FIA.

Světová rada motorsportu původně chtěla odhlasovat související změny v pravidlech pro příští rok do konce června, protože v takovém případě by s danými opatřeními stačil souhlas většiny týmů.

Od července už musí se změnami pravidel pro následující sezónu souhlasit všechny týmy jednomyslně, ale to podle Autosportu teď neplatí, protože FIA je ochotná změny zavést jen s většinovým souhlasem, pokud se na nich stáje dohodnou alespoň do 24. července.

"Je tu mnoho nápadů, ale musíme dospět ke společnému rozhodnutí," vysvětloval sportovní šéf Mercedesu Norbert Haug. "FIA a FOM (Formula One Management) se s tím musí stoprocentně ztotožnit, pokud máme mít ve F1 10 nebo více týmů."

"Abychom měli 10 a více týmů, potřebujeme závazná pravidla (o omezení výdajů). Teď máme závaznou smlouvu. FIA se na to musí podívat. Není to politické prohlášení Mercedesu, je z mého srdce, tak to cítím."

Další článek: Pirelli oznámilo volbu pneumatik pro Německo a Maďarsko