Na dohnání Sauberu potřebuje Force India pódiová umístění

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya zůstává přesvědčený, že jeho tým může do konce sezóny překonat Sauber, kterému teď patří šesté místo v šampionátu.
Na dohnání Sauberu potřebuje Force India pódiová umístění

Kromě Red Bullu Racing si chtějí všichni v tabulce šampionátu polepšit a kreslí terče na záda svých nejbližších soupeřů, Force India není výjimkou. Jenomže na Sauber ztrácí 37 bodů, které ve středu pole znamenají hodně. Řešením jsou top výsledky.

"Jsou chvíle, kdy nám utíkají a zdá se, že je nemůžeme dohnat, ale stačí umístění na stupních vítězů a máte hodně bodů. Pokud jich pár získáme, mohli bychom je ještě dohnat," řekl o švýcarské stáji Mallya.

Velmi dobrý výsledek mohla Force India získat například v Monze, ale smůla se jí lepila na kola už od kvalifikace, takže si odvezla jen čtyři body za osmé místo Paula di Resty.

"Jak už jsem říkal, v této sezóně moc štěstí nemáme," posteskl si Mallya. "Vezměte si například Spa, tam jsme byli pódiu asi nejblíž, ale nevyšlo to. Ovšem já jsem optimista a nevzdávám to!"

"Je to těžké, Williams je silný, Sauber je silný. A podívejte se, co se děje s Lotusem. Mnoho týmů, které byly loni řazeny do středu pole, teď velmi tvrdě tlačí na velké kluky."

Další článek: Týmy se dohodly, že schody na nosech vozů příští rok zakryjí

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10