Na dobré výsledky může dosáhnout víc týmů než loni, míní Lotus

Po zimních testech si Lotus věří, že dokáže navázat na loňskou formu. Bude ale čelit větší konkurenci, vpředu bude bojovat víc týmů.
Na dobré výsledky může dosáhnout víc týmů než loni, míní Lotus

Lotus měl v testech několik problémů se spolehlivostí, ale je přesvědčený, že je dokáže vyřešit a být konkurenceschopný. "Ano, věříme si, že v nadcházejících závodech získáme dobré výsledky," řekl šéf týmu Eric Boullier.

"Ale je vidět, že dnes dokáže mít dobré výsledky mnohem víc týmů, takže to bude náročné. Všechny týmy jsou si určitě blíž a určitě je tu otazník o rozložení sil v kvalifikaci na jedno kolo a pak v závodě."

Boullier se domnívá, že rozdíly mezi kvalifikační a závodní výkonností budou u některých vozů větší než loni.

"U některých týmů jste viděli výkonnost na jedno kolo, Mercedes byl určitě rychlý. Ale když natankujete palivo a jedete závodní simulaci, je to jiný příběh. Pořadí, které uvidíte v kvalifikaci, se bude lišit od pořadí v závodě, takže to bude zajímavé."

Další článek: Dva jednotlivci selhali, vysvětluje svůj vyhazov Razia

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.