Na co BMW v Monaku sáhlo, to se pokazilo

Hlavní problém je ale jasný - vůz je jednoduše pomalý.

Tým BMW po špatné kvalifikaci jen těžko mohl pomýšlet na body. Zázrak se skutečně nestal, Heidfeld dojel jedenáctý, Kubica cíl neviděl.

"Na startu a v prvním kole jsem se snažil získat co nejvíce pozic, což se mi dnes moc nepodařilo. Je to tu moc úzké. Nějakou dobu jsem se zasekl za Adrianem. Očividně měl problémy s pneumatikami. Jednou jsem se dokonce dotkl zádi jeho vozu. V první zatáčce do mě narazil Lewis, naštěstí jsem mohl pokračovat. Jel jsem na jednu zastávku, na měkčí směsi pneumatik to pak bylo hrozné. Dali jsme tomu vše, ale byli jsme tu prostě moc pomalí," řekl Heidfeld.

"Celý víkend jsme měli potíže. Nepovedl se mi start závodu, propadl jsem se úplně na konec pole. Pak jsem měl defekt pravé zadní pneumatiky. Po nezbytné zastávce v boxech jsem měl hodně těžký vůz, nejel jsem ale špatně, když vezmu v potaz potenciál vozu. Nakonec jsem ale musel odstoupit, protože mě zradily brzdy," řekl zklamaný Kubica.

 

Další článek: Vítězství v Monaku si Button cení ze všech nejvíc

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00