Mzdu zaměstnancům Lotusu zaplatil Ecclestone

Lotus na tom není ekonomicky vůbec dobře. Ve Spa se objevil problém s Picem, který žádá kompenzace za nedodržení smlouvy, která mu garantovala jistý čas v autě. Věřitelů je ale více. Podle britských médií to došlo tak daleko, že Bernie Ecclestone musel tým sanovat.
Mzdu zaměstnancům Lotusu zaplatil Ecclestone

Kevin Eason píše pro britský The Times, že situace u Lotusu je natolik špatná, že Bernie Ecclestone musel vytáhnout peněženku a zaplatit čtyřem stovkám zaměstnanců srpnovou mzdu.

„Všechno je pod kontrolou,“ reagoval na informace mluvčí Lotusu. „Udělal jsem to proto, abych se ujistil, že to bude v pořádku a že se Lotus dostane alespoň do Spa a doufejme, že i do Itálie,“ řekl Ecclestone. „Ale je opravdu už potřeba dosáhnout pokroku s Renaultem a ujistit se, že všechno je v pořádku.“  

Připomeňme, že Autosport minulý týden uvedl, že koupě Lotusu Renaultem je už prakticky hotová věc. Podíl ve výši 65 % má být zaplacen v postupných splátkách. Otázkou ale je, kolik bude muset automobilka do Enstone nalít finančních prostředků na oddlužení.

Renault a Prost prý kupují Lotus, hotovo bude před Monzou

Renault a Prost prý kupují Lotus, hotovo bude před Monzou

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Turecko se zřejmě do kalendáře nevrátí, na okruhu budou ojetiny

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10