Mzdu zaměstnancům Lotusu zaplatil Ecclestone

Lotus na tom není ekonomicky vůbec dobře. Ve Spa se objevil problém s Picem, který žádá kompenzace za nedodržení smlouvy, která mu garantovala jistý čas v autě. Věřitelů je ale více. Podle britských médií to došlo tak daleko, že Bernie Ecclestone musel tým sanovat.
Mzdu zaměstnancům Lotusu zaplatil Ecclestone

Kevin Eason píše pro britský The Times, že situace u Lotusu je natolik špatná, že Bernie Ecclestone musel vytáhnout peněženku a zaplatit čtyřem stovkám zaměstnanců srpnovou mzdu.

„Všechno je pod kontrolou,“ reagoval na informace mluvčí Lotusu. „Udělal jsem to proto, abych se ujistil, že to bude v pořádku a že se Lotus dostane alespoň do Spa a doufejme, že i do Itálie,“ řekl Ecclestone. „Ale je opravdu už potřeba dosáhnout pokroku s Renaultem a ujistit se, že všechno je v pořádku.“  

Připomeňme, že Autosport minulý týden uvedl, že koupě Lotusu Renaultem je už prakticky hotová věc. Podíl ve výši 65 % má být zaplacen v postupných splátkách. Otázkou ale je, kolik bude muset automobilka do Enstone nalít finančních prostředků na oddlužení.

Renault a Prost prý kupují Lotus, hotovo bude před Monzou

Renault a Prost prý kupují Lotus, hotovo bude před Monzou

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Turecko se zřejmě do kalendáře nevrátí, na okruhu budou ojetiny

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00