Myslím, že mi k bodu pomohly proměnlivé podmínky, tvrdí Cunoda | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Myslím, že mi k bodu pomohly proměnlivé podmínky, tvrdí Cunoda

Italské RB v Silverstone vybojovalo jeden bod, a to díky desáté příčce v podání Júkiho Cunody.

Po třech závodech bez bodu se Júki Cunoda v Silverstone vrátil zpět do top 10, když si poradil s nástrahami proměnlivých podmínek a dojel po startu ze třinácté pozice desátý.

 „Byl to dobrý, ale těžký závod. Na základě tempa, které jsme předvedli ve volných trénincích, jsme věděli, že na suchu bude těžké získat body, takže si myslím, že nám mokré podmínky pomohly,“ uvedl po závodě Japonec, který se navzdory zisku bodu v celkovém pořadí propadl za Hülkenberga a Strolla na dvanáctou pozici.

„Normálně jsem v předchozích závodech déšť neocenil, ale myslím, že tentokrát nám pomohl. Máme jeden bod a bereme ho. Nyní se díváme dopředu a moc se těším, až v nadcházejících závodech před (letní, pozn. red.) přestávkou využijeme to, co jsme se naučili během posledních několika víkendů,“ dodal Cunoda.

Ricciardo již raději vyhlíží závod v Maďarsku

Zatímco Cunoda v Silverstone získal bod, jeho týmový kolega Daniel Ricciardo již tak úspěšný nebyl, když ve Velké Británii obsadil 13. pozici.

„Byl to závod ve smíšených podmínkách, který byl vzrušující. Nakonec jsme se sice chopili několika příležitostí, ale bohužel jsme celkově nebyli konkurenceschopní,“ mrzelo Ricciarda v cíli závodu.

„Myslím, že jsme v posledních třech víkendech v porovnání s některými našimi konkurenty ve středu pole trochu ztratili. Je dobře, že teď máme týden volna, abychom se všichni zresetovali a vrátili se do Budapešti, což je úplně jiný okruh,“ uzavřel čerstvě 35letý Australan.

Doporučujeme

Články odjinud