Můžeme porazit Red Bull, věří Bottas

Valtteri Bottas je přesvědčen, že Williams v boji o třetí místo v Poháru konstruktérů formule 1 porazí Red Bull, jelikož v kalendáři jezdce a týmy čekají tratě, které budou Williamsu svědčit.
Můžeme porazit Red Bull, věří Bottas

Williams si z Monaka odvezl pouze jeden bod zásluhou Felipeho Massy, zatímco Bottas dojel dvanáctý. Fin přitom věřil, že se v ulicích Monte Carla bude radovat Red Bull, jenže chyba týmu v boxech stála Daniela Ricciarda vedení a nakonec i vítězství, když dojel Australan druhý za Lewisem Hamiltonem.

Teď však podle Bottase přijde chvíle Williamsu, jelikož v kalendáři následují okruhy, které jeho vozu svědčí více.

„Sezóna je dlouhá a některé z našich vylepšení nasadíme až později v průběhu sezóny, některé z nich však už v příštích několika závodech. Stále nás přitom čekají okruhy, které budou sedět více našemu vozu než jejich,“ říká Bottas.

Williams vs. Red Bull

Průběžné pořadí jezdců:
3. Ricciardo (Red Bull) 66 b.
6. Verstappen (Red Bull) 38 b.
7. Massa (Williams) 37 b.
8. Bottas (Williams) 29 b.

Průběžné pořadí týmů:
3. Red Bull 112 b.
4. Williams 66 b.

„Myslím, že rozhodně můžeme bojovat o třetí místo v Poháru konstruktérů a jsem přesvědčen, že je můžeme porazit. Věděli jsme, že v Barceloně (a Monaku) budou velmi rychlí, to se očekávalo, protože to nejsou okruhy závislé na motorech, naopak jsou to tratě, na kterých je velmi důležitá aerodynamika.“

„Jak jsem řekl, musíme počkat a uvidíme, jak si povedou na jiných typech tratí, jsem si ale jistý, že na některých jiných okruzích můžeme být rychlejší než oni.“

„Záleží na okruhu a na momentu sezóny. Na některých okruzích budou těžko k poražení, na jiných můžeme být blízko Ferrari a možná před Red Bullem, uvidíme.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Berger: Red Bull potřebuje Verstappena k boji s Mercedesem

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10