Můžeme porazit Red Bull, věří Bottas

Valtteri Bottas je přesvědčen, že Williams v boji o třetí místo v Poháru konstruktérů formule 1 porazí Red Bull, jelikož v kalendáři jezdce a týmy čekají tratě, které budou Williamsu svědčit.
Můžeme porazit Red Bull, věří Bottas

Williams si z Monaka odvezl pouze jeden bod zásluhou Felipeho Massy, zatímco Bottas dojel dvanáctý. Fin přitom věřil, že se v ulicích Monte Carla bude radovat Red Bull, jenže chyba týmu v boxech stála Daniela Ricciarda vedení a nakonec i vítězství, když dojel Australan druhý za Lewisem Hamiltonem.

Teď však podle Bottase přijde chvíle Williamsu, jelikož v kalendáři následují okruhy, které jeho vozu svědčí více.

„Sezóna je dlouhá a některé z našich vylepšení nasadíme až později v průběhu sezóny, některé z nich však už v příštích několika závodech. Stále nás přitom čekají okruhy, které budou sedět více našemu vozu než jejich,“ říká Bottas.

Williams vs. Red Bull

Průběžné pořadí jezdců:
3. Ricciardo (Red Bull) 66 b.
6. Verstappen (Red Bull) 38 b.
7. Massa (Williams) 37 b.
8. Bottas (Williams) 29 b.

Průběžné pořadí týmů:
3. Red Bull 112 b.
4. Williams 66 b.

„Myslím, že rozhodně můžeme bojovat o třetí místo v Poháru konstruktérů a jsem přesvědčen, že je můžeme porazit. Věděli jsme, že v Barceloně (a Monaku) budou velmi rychlí, to se očekávalo, protože to nejsou okruhy závislé na motorech, naopak jsou to tratě, na kterých je velmi důležitá aerodynamika.“

„Jak jsem řekl, musíme počkat a uvidíme, jak si povedou na jiných typech tratí, jsem si ale jistý, že na některých jiných okruzích můžeme být rychlejší než oni.“

„Záleží na okruhu a na momentu sezóny. Na některých okruzích budou těžko k poražení, na jiných můžeme být blízko Ferrari a možná před Red Bullem, uvidíme.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Berger: Red Bull potřebuje Verstappena k boji s Mercedesem

17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.