Můžeme otevřít přes noc, říká Marko o grand prix v Rakousku

Velká cena Kanady aktuálně visí na vlásku. Po ní pak přijdou Francie a Rakousko a ani jejich termín není v současné době jistý.

Podle Helmuta Marka by se mohla Velká cena Rakouska uskutečnit, ale rozhodnutí nezávisí jen na situaci v Rakousku.

„Musíme počkat a uvidíme, protože nejsme sami na tomto světě. I kdybychom mohli zorganizovat závod, omezení ve zbytku Evropy, která by nám neumožnila vstup do země bez povinné karantény, by nám nepomohla,“ řekl Marko pro Motorsport Total.

Marko popřel, že chtěl jezdce nakazit virem. Sám už prý má imunitu

Marko popřel, že chtěl jezdce nakazit virem. Sám už prý má imunitu

„Situace je obecně lepší, ale v tuto chvíli je nemožné něco zrušit nebo potvrdit.“

Na rozhodnutí je podle Marka čas. „To je výhoda Red Bull Ringu: je to permanentní systém, který lze odemknout přes noc.“

„Prodáno už bylo mnoho vstupenek. Nejdříve však musíte vědět, zda se bude konat závod, a pokud ano, tak zda to bude s diváky nebo bez nich. Jsou to otázky, které jsou v současné době zcela otevřené.“

V Silverstonu se nebrání možnosti uspořádat více závodů – jeden třeba v opačném směru, což by bylo ale z mnoha důvodů technicky problematické. Stejný scénář nevylučují ani na Red Bull Ringu. 

„Tato možnost existuje, protože máme připravený systém. Je to jen otázka vyjednávání s Liberty. Média a toho, jak bude vypadat situace ve zbytku Evropy.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Formule 1 se radila, jak dál: dieta a tiché léto

9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
20:10 | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.
20. září | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10