Můžeme otevřít přes noc, říká Marko o grand prix v Rakousku

Velká cena Kanady aktuálně visí na vlásku. Po ní pak přijdou Francie a Rakousko a ani jejich termín není v současné době jistý.

Podle Helmuta Marka by se mohla Velká cena Rakouska uskutečnit, ale rozhodnutí nezávisí jen na situaci v Rakousku.

„Musíme počkat a uvidíme, protože nejsme sami na tomto světě. I kdybychom mohli zorganizovat závod, omezení ve zbytku Evropy, která by nám neumožnila vstup do země bez povinné karantény, by nám nepomohla,“ řekl Marko pro Motorsport Total.

Marko popřel, že chtěl jezdce nakazit virem. Sám už prý má imunitu

Marko popřel, že chtěl jezdce nakazit virem. Sám už prý má imunitu

„Situace je obecně lepší, ale v tuto chvíli je nemožné něco zrušit nebo potvrdit.“

Na rozhodnutí je podle Marka čas. „To je výhoda Red Bull Ringu: je to permanentní systém, který lze odemknout přes noc.“

„Prodáno už bylo mnoho vstupenek. Nejdříve však musíte vědět, zda se bude konat závod, a pokud ano, tak zda to bude s diváky nebo bez nich. Jsou to otázky, které jsou v současné době zcela otevřené.“

V Silverstonu se nebrání možnosti uspořádat více závodů – jeden třeba v opačném směru, což by bylo ale z mnoha důvodů technicky problematické. Stejný scénář nevylučují ani na Red Bull Ringu. 

„Tato možnost existuje, protože máme připravený systém. Je to jen otázka vyjednávání s Liberty. Média a toho, jak bude vypadat situace ve zbytku Evropy.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: Formule 1 se radila, jak dál: dieta a tiché léto

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.