Může Vandoorne porazit Buttona? Podle Magnussena ano

Stoffel Vandoorne měl letos plnit úkoly rezervního jezdce McLarenu a také si zazávodit v japonské super formuli. Nakonec je ale vše jinak a minimálně v Bahrajnu nahradí Alonsa.
Může Vandoorne porazit Buttona? Podle Magnussena ano

Vandoorne už něco odjel během testů a na simulátoru, ale jinak to pro něj bude premiéra. Podle Magnussena, který za McLaren jezdil v roce 2014, to Vandoorne zvládne.

„Je dost dobrý, aby byl ve formuli 1, takže jsem si jistý, že bude mít dobrý závod,“ řekl. Když se Magnussena zeptali, zda by mohl Vandoorne konkurovat Buttonovi, odpověděl: „Myslím, že může“.

Magnussen má s Vandoornem společnou ještě jednu věc. Byl to právě Magnussen, kdo nahradil Alonsa vloni v Austrálii po nehodě během testů. Do závodu ale nakonec kvůli technickým problémům neodstartoval. Vloni měl Magnussen už nějaké ty zkušenosti, ale myslí si, že to Vandoorne zvládne.

„Není to tak špatné. Mají dobrý simulátor. A můj první závod byl docela dobrý, takže si nemyslím, že to je velký problém.“ Magnussen mimochodem dokončil svůj první závod v F1 na druhém místě.

Problémem podle něj může být snad jen omezení rádiové komunikace. „Ale pokud jde o řízení vozu, odjetí závodu a toho být rychlý, jsem si jistý, že to pro něj nebude problém. Může být pak frustrující, když musíte vůz vrátit zpátky, ať už to bude po jednom, dvou závodech, nevím.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Alonso vysvětlil, proč v Bahrajnu nepojede

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen