Může Vandoorne porazit Buttona? Podle Magnussena ano

Stoffel Vandoorne měl letos plnit úkoly rezervního jezdce McLarenu a také si zazávodit v japonské super formuli. Nakonec je ale vše jinak a minimálně v Bahrajnu nahradí Alonsa.
Může Vandoorne porazit Buttona? Podle Magnussena ano

Vandoorne už něco odjel během testů a na simulátoru, ale jinak to pro něj bude premiéra. Podle Magnussena, který za McLaren jezdil v roce 2014, to Vandoorne zvládne.

„Je dost dobrý, aby byl ve formuli 1, takže jsem si jistý, že bude mít dobrý závod,“ řekl. Když se Magnussena zeptali, zda by mohl Vandoorne konkurovat Buttonovi, odpověděl: „Myslím, že může“.

Magnussen má s Vandoornem společnou ještě jednu věc. Byl to právě Magnussen, kdo nahradil Alonsa vloni v Austrálii po nehodě během testů. Do závodu ale nakonec kvůli technickým problémům neodstartoval. Vloni měl Magnussen už nějaké ty zkušenosti, ale myslí si, že to Vandoorne zvládne.

„Není to tak špatné. Mají dobrý simulátor. A můj první závod byl docela dobrý, takže si nemyslím, že to je velký problém.“ Magnussen mimochodem dokončil svůj první závod v F1 na druhém místě.

Problémem podle něj může být snad jen omezení rádiové komunikace. „Ale pokud jde o řízení vozu, odjetí závodu a toho být rychlý, jsem si jistý, že to pro něj nebude problém. Může být pak frustrující, když musíte vůz vrátit zpátky, ať už to bude po jednom, dvou závodech, nevím.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Alonso vysvětlil, proč v Bahrajnu nepojede

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.