Může někdo čelit právním krokům v případě zranění po odkladu svatozáře?

Zavedení ochranného oblouku bylo Strategickou skupinou odloženo nejméně o jeden rok. Co když se ale příští rok některý z jezdců zraní a bude zřejmé, že by mu svatozář pomohla?
Může někdo čelit právním krokům v případě zranění po odkladu svatozáře?

Strategická skupina odložila zavedení svatozáře o jeden rok (nejméně). Lewis Hamilton nedávno řekl, že doufá, že se v průběhu následujícího roku a půl nikdo nezraní.

Z kritika zastánce: Hamilton nechápe odklad svatozáře

Z kritika zastánce: Hamilton nechápe odklad svatozáře

Ecclestone souhlasí s odkladem svatozáře a myslí si, že by svatozář mohla být nahrazena něčím jiným. Kromě toho si myslí, že je potřeba svatozář ještě více vyzkoušet. „Pár jezdců odjelo pár kol, ale myslím, že by měli odjet celý závod, aby se vidělo, zda se jim líbí být uzavření,“ řekl pro Motorsport.com.

Současně se objevila úvaha, co by se stalo, kdyby se některý jezdec zranil a ukázalo se, že svatozář by mu pomohla. Ecclestone podobné úvahy bagatelizuje s tím, že by to mohlo dopadnout i opačně.

„Co když dojde k nehodě, někdo bude uvězněn v autě, nebude se moci dostat ven a to auto začne hořet? Niki byl ve Strategické skupině a poukázal na to, protože on je jediný, kdo může mluvit o těchto věcech.“

Ecclestone popřel, že by v případě nehody mohl čelit právním krokům Charlie Whiting. „Spíše ne. Charlie je ředitel závodu. Bylo to rozhodnutí Strategické skupiny, která to musí poslat do Komise F1 a pak se z toho stane pravidlo.“

Na otázku, zda to znamená, že je to kolektivní odpovědnost, řekl: „Rozhodne, stoprocentně.“ 

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Kvjat: Skutečně potřebuji letní pauzu