Může ještě Red Bull zabojovat o titul? Horner věří, že ano

Na první pohled se to nemusí zdát, ale Red Bull je letos minimálně v určitých aspektech na úrovni Mercedesu a Ferrari.
Může ještě Red Bull zabojovat o titul? Horner věří, že ano

Christian Horner si na úterý pozval vybrané novináře do továrny Red Bullu a prozradil několik zajímavých věcí.

Red Bull se podle Hornera neobává, že by mu Renault dával do konce sezóny horší techniku. Podle Hornera jsou rudí býci pro Renault dobrou referencí. Zmínil zavedení kvalifikačního módu v Rakousku, připravované nové palivo nebo „C specifikaci motoru“, která má přijít okolo Monzy.

Red Bull ale čekají také penalizace. Pokud se nestane něco mimořádného, chce si je Red Bull vybrat okolo Německa a určitě se chce vyhnout penalizacím v Maďarsku.

Horner také věří, že tým už brzy oznámí prodloužení smlouvy s Ricciardem.

Může ještě bojovat o titul?

Red Bull letos vyhrál tři závody, což je stejný počet vítězství, jako mají na kontě Mercedes a Ferrari. Od Baku získal 134 bodů, což je nejvíce ze všech týmů, i když jen těsně (Ferrari 133 bodů, Mercedes 127 bodů).

U Ferrari a Mercedesu mají týmovou jedničku. Ricciardo zůstane, věří Marko

U Ferrari a Mercedesu mají týmovou jedničku. Ricciardo zůstane, věří Marko

Podle Hornera zde jistá šance na boj o titul ještě je. „Naše Achillova pata je, že nebodujeme s oběma vozy, a to buď kvůli spolehlivostí nebo kvůli jinými událostem, i když F1 je plná pokud, ale, možná,“ řekl Horner, kterého cituje Motorsport.com.

„Pokud se podíváte na pozice, ve kterých jsme byli a měli bychom být, pak bychom měli dnes vést šampionát. Výsledková tabulka se od toho ale mírně liší. V posledních několika závodech jsme uzavřeli ztrátu a je tu ještě dlouhá cesta. Je tu 12 závodů, a tak jo, myslím, že s námi musíte ještě počítat.“

„Existují některé okruhy, jako jsou Maďarsko a možná Singapur, které by měly vyhovovat našim silným stránkám. A existují okruhy, kde to nebude tak dobré. Tým pracuje velmi dobře. Myslím si, že v obou šampionátech máme šanci a v tuto chvíli byste nás rozhodně neměli odepisovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes prověřuje pohonné jednotky obou jezdců

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10