Může ještě Red Bull zabojovat o titul? Horner věří, že ano

Na první pohled se to nemusí zdát, ale Red Bull je letos minimálně v určitých aspektech na úrovni Mercedesu a Ferrari.
Může ještě Red Bull zabojovat o titul? Horner věří, že ano

Christian Horner si na úterý pozval vybrané novináře do továrny Red Bullu a prozradil několik zajímavých věcí.

Red Bull se podle Hornera neobává, že by mu Renault dával do konce sezóny horší techniku. Podle Hornera jsou rudí býci pro Renault dobrou referencí. Zmínil zavedení kvalifikačního módu v Rakousku, připravované nové palivo nebo „C specifikaci motoru“, která má přijít okolo Monzy.

Red Bull ale čekají také penalizace. Pokud se nestane něco mimořádného, chce si je Red Bull vybrat okolo Německa a určitě se chce vyhnout penalizacím v Maďarsku.

Horner také věří, že tým už brzy oznámí prodloužení smlouvy s Ricciardem.

Může ještě bojovat o titul?

Red Bull letos vyhrál tři závody, což je stejný počet vítězství, jako mají na kontě Mercedes a Ferrari. Od Baku získal 134 bodů, což je nejvíce ze všech týmů, i když jen těsně (Ferrari 133 bodů, Mercedes 127 bodů).

U Ferrari a Mercedesu mají týmovou jedničku. Ricciardo zůstane, věří Marko

U Ferrari a Mercedesu mají týmovou jedničku. Ricciardo zůstane, věří Marko

Podle Hornera zde jistá šance na boj o titul ještě je. „Naše Achillova pata je, že nebodujeme s oběma vozy, a to buď kvůli spolehlivostí nebo kvůli jinými událostem, i když F1 je plná pokud, ale, možná,“ řekl Horner, kterého cituje Motorsport.com.

„Pokud se podíváte na pozice, ve kterých jsme byli a měli bychom být, pak bychom měli dnes vést šampionát. Výsledková tabulka se od toho ale mírně liší. V posledních několika závodech jsme uzavřeli ztrátu a je tu ještě dlouhá cesta. Je tu 12 závodů, a tak jo, myslím, že s námi musíte ještě počítat.“

„Existují některé okruhy, jako jsou Maďarsko a možná Singapur, které by měly vyhovovat našim silným stránkám. A existují okruhy, kde to nebude tak dobré. Tým pracuje velmi dobře. Myslím si, že v obou šampionátech máme šanci a v tuto chvíli byste nás rozhodně neměli odepisovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes prověřuje pohonné jednotky obou jezdců

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00