Může ještě Red Bull zabojovat o titul? Horner věří, že ano

Na první pohled se to nemusí zdát, ale Red Bull je letos minimálně v určitých aspektech na úrovni Mercedesu a Ferrari.
Může ještě Red Bull zabojovat o titul? Horner věří, že ano

Christian Horner si na úterý pozval vybrané novináře do továrny Red Bullu a prozradil několik zajímavých věcí.

Red Bull se podle Hornera neobává, že by mu Renault dával do konce sezóny horší techniku. Podle Hornera jsou rudí býci pro Renault dobrou referencí. Zmínil zavedení kvalifikačního módu v Rakousku, připravované nové palivo nebo „C specifikaci motoru“, která má přijít okolo Monzy.

Red Bull ale čekají také penalizace. Pokud se nestane něco mimořádného, chce si je Red Bull vybrat okolo Německa a určitě se chce vyhnout penalizacím v Maďarsku.

Horner také věří, že tým už brzy oznámí prodloužení smlouvy s Ricciardem.

Může ještě bojovat o titul?

Red Bull letos vyhrál tři závody, což je stejný počet vítězství, jako mají na kontě Mercedes a Ferrari. Od Baku získal 134 bodů, což je nejvíce ze všech týmů, i když jen těsně (Ferrari 133 bodů, Mercedes 127 bodů).

U Ferrari a Mercedesu mají týmovou jedničku. Ricciardo zůstane, věří Marko

U Ferrari a Mercedesu mají týmovou jedničku. Ricciardo zůstane, věří Marko

Podle Hornera zde jistá šance na boj o titul ještě je. „Naše Achillova pata je, že nebodujeme s oběma vozy, a to buď kvůli spolehlivostí nebo kvůli jinými událostem, i když F1 je plná pokud, ale, možná,“ řekl Horner, kterého cituje Motorsport.com.

„Pokud se podíváte na pozice, ve kterých jsme byli a měli bychom být, pak bychom měli dnes vést šampionát. Výsledková tabulka se od toho ale mírně liší. V posledních několika závodech jsme uzavřeli ztrátu a je tu ještě dlouhá cesta. Je tu 12 závodů, a tak jo, myslím, že s námi musíte ještě počítat.“

„Existují některé okruhy, jako jsou Maďarsko a možná Singapur, které by měly vyhovovat našim silným stránkám. A existují okruhy, kde to nebude tak dobré. Tým pracuje velmi dobře. Myslím si, že v obou šampionátech máme šanci a v tuto chvíli byste nás rozhodně neměli odepisovat.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (11) Další článek: Mercedes prověřuje pohonné jednotky obou jezdců
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00