Může je to mrzet, kontinuita má svoji hodnotu, soudí Rosberg o Binottově odchodu

Minulý týden byla oficiálně potvrzena jedna z nejskloňovanějších zákulisních spekulací. Mattia Binotto opouští řady Ferrari. Podle Nica Rosberga to však italskou stáj může mrzet.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Může je to mrzet, kontinuita má svoji hodnotu, soudí Rosberg o Binottově odchodu | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Binotto převzal roli šéfa Ferrari od končícího Maurizia Arrivabeneho v roce 2019 a hned v následující sezoně byl podepsán pod nejhorším výsledkem Scuderie v poháru konstruktérů za více než čtyřicet let. Ferrari skončilo až šesté i díky kontroverzní kauze z předešlé sezony, kdy byla italská značka obviňována z nelegálního zacházení s pohonnou jednotkou a vše bylo uzavřenou až tajnou dohodou s FIA.

O rok později však už Ferrari pod Binottem skončilo celkově třetí a sezonu 2022 odstartovalo s nejrychlejšími vozy. Vinou špatné spolehlivosti, zmatečných strategických pokynů a dalších faktorů však nakonec ani ta letošní sezona nepatřila Ferrari. Druhé místo za Red Bullem nebylo špatné, cílem Ferrari však by titul.

Další rok bez titulů nakonec vyústil v Binottův odchod. Mistr světa z roku 2016 Nico Rosberg však spekuluje o tom, zda – li to byl od Ferrari moudrý krok. Němec naráží na dlouhodobé kontrakty Christiana Hornera a Tota Wolffa u konkurenčních stájí Red Bull a Mercedes.

„Je to jedna z nejtěžších prací na světě,“ řekl Rosberg o postu týmového šéfa pro italský deník La Gazzetta Dello Sport.

„Pro Ferrari to bude těžké, protože na tomto trhu zase tolik lidí není.“

„Všude je tato role velmi komplikovaná. Především proto, že je na vás vyvíjen neuvěřitelný tlak. Počkejme si na to, s jakým řešením (u Ferrari) přijdou.“

„Dobře vím, že kontinuita má ve formuli 1 svoji hodnotu. V Mercedesu a v Red Bullu na řadě klíčových pozic už deset i více let pracují ti samí lidé. A to je něco, co u Ferrari postrádají.“

Další článek: O kopírování bočnic konkurence jsme neuvažovali, tvrdí Mercedes

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února