Může Ferrari ještě získat třetí místo? Seidl si myslí, že je ve hře

Před Tureckem to vypadalo, že o třetí místo zabojují Racing Point, McLaren a Renault. Ferrari spíše ohrožovala AlphaTauri. Nyní je ale vše trochu jinak.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Může Ferrari ještě získat třetí místo? Seidl si myslí, že je ve hře  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

O prvním místě je jasno už i matematicky. Druhý Red Bull sice svou stříbrnou příčku jistou nemá, ale z praktického hlediska ano. O třetí místo a vlastně i o příčky za ním se ještě svede boj.

Je to jednoduché. Čím výše tým skončí,  tím více peněz z komerčních práv dostane. Rozdíly jsou v řádu milionů euro. Zejména v dnešní době, která kombinuje krizi s vývojem nového vozu, se hodí každé euro. V příštím roce sice bude zaveden rozpočtový strop, ale na ten stejně některé týmy nedosáhnou. 

Je zde ale i druhá strana mince. Lepší výsledek v Poháru konstruktérů bude v příštím roce znamenat méně času v aerodynamickém tunelu v prvních šesti měsících roku.

Všechno zlé je k něčemu dobré. Ferrari pomůže v revolučním roce berlička pro malé týmy

Všechno zlé je k něčemu dobré. Ferrari pomůže v revolučním roce berlička pro malé týmy

McLaren získal v Turecku 15 bodů, což není špatné. Racing Point ale 20 a Ferrari dokonce 27. Boj v Poháru konstruktérů se tak může ještě zdramatizovat.

„Je zřejmé, že tento výsledek byl pro nás skvělý, protože nás drží v boji v mistrovství světa, což je dobré,“ řekl Andreas Seidl pro RaceFans. 

„Rozhodně ale momentálně nemáme třetí nebo čtvrté nejlepší auto a s tím, co jsme viděli od Ferrari, platí, že ještě jeden dobrý výsledek a najednou se bude bojovat mezi čtyřmi týmy o třetí, čtvrté, páté a šesté místo.“

„Návrat“ Ferrari Seidla nepřekvapil. „Nebojím se, jsem jen realista. Vím, co dokáže tým jako Ferrari se všemi prostředky, které má. Není žádným překvapením, že se během sezóny vrátí. Nikdy jsme nepodcenili sílu Ferrari. Mají dva skvělé jezdce a skvělý tým. Tohle je realita, ve které jsme.“

„Je důležité soustředit se na sebe, abychom viděli, že ze všeho, co máme, dokážeme vytěžit maximum. Máme konkurenceschopné auto, což je ve srovnání s loňským rokem velký krok vpřed.“

Pohár konstruktérů

# Tým Body
1 Mercedes 504
2 Red Bull 240
3 Racing Point 154
4 McLaren 149
5 Renault 136
6 Ferrari 130
7 AlphaTauri 89
8 Alfa Romeo 8
9 Haas 3
10 Williams 0
Další článek: Starého Alonsa byste v týmu nechtěli, říká Button a věří, že nový bude jiný

20:34 | BBC: Hamiltona by měl nahradit Russell. Je to preferovaná volba. Tým spekulace nekomentuje.
15:58 | Stoffel Vandoorne dostal dnes v 7 ráno zprávu, že je Hamilton pozitivní a bude to za hodinu oznámeno. Míří do Bahrajnu, ale zatím neví, zda pojede. Vandoorne měl letět do Bahrajnu po testech formule E ve Valencii tak jako tak...
12:31 | Steiner také uvedl, že by se Romain Grosjean rád zúčastnil Grand Prix Abú Dhabí.
12:28 | Romain Grosjean zůstane další noc v nemocnici kvůli léčbě popálenin rukou.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink 14.30–16.00
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10