Muž, který se procházel po trati v Singapuru, dostal trest

Určitě si pamatujete na chlapíka, který se v Singapuru procházel po trati. Vyjet kvůli němu musel safety car. Nyní dostal u soudu trest odnětí svobody.
Muž, který se procházel po trati v Singapuru, dostal trest

Brit Yogvitam Pravin Dhokia (27 let) vstoupil během závodu na trať, čímž samozřejmě ohrozil nejen sebe ale i jezdce. Po pár metrech trať zase sám opustil. Nyní za svůj čin dostal v Singapuru trest poté, co byl obviněn z „neuváženého činu“. Původně mu hrozil trest až 6 měsíců, nakonec ale dostal jen šest týdnů odnětí svobody.

U nás by byl v podobném případě nejspíše obviněn z obecného ohrožení. Je také otázkou, kolik času nakonec ve vězení stráví. Před nějakou dobou se totiž objevily informace, že do vězení nastoupil sám a dobrovolně, aby svůj trest zmírnil. Média ale nepíší, zda mu to pouze pomohlo u soudu jako polehčující okolnost nebo mu to z trestu odečtou.

„Čin obžalovaného byl nejen neuvážený, ale také riskantní a sobecký,“ řekl soudce, podle kterého si chtěl odsouzený natočit závod přímo z trati.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Mercedes se snaží být k Rosbergovi extra laskavý, říká Hamilton

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00