Muž, který se procházel po trati v Singapuru, dostal trest

Určitě si pamatujete na chlapíka, který se v Singapuru procházel po trati. Vyjet kvůli němu musel safety car. Nyní dostal u soudu trest odnětí svobody.
Muž, který se procházel po trati v Singapuru, dostal trest

Brit Yogvitam Pravin Dhokia (27 let) vstoupil během závodu na trať, čímž samozřejmě ohrozil nejen sebe ale i jezdce. Po pár metrech trať zase sám opustil. Nyní za svůj čin dostal v Singapuru trest poté, co byl obviněn z „neuváženého činu“. Původně mu hrozil trest až 6 měsíců, nakonec ale dostal jen šest týdnů odnětí svobody.

U nás by byl v podobném případě nejspíše obviněn z obecného ohrožení. Je také otázkou, kolik času nakonec ve vězení stráví. Před nějakou dobou se totiž objevily informace, že do vězení nastoupil sám a dobrovolně, aby svůj trest zmírnil. Média ale nepíší, zda mu to pouze pomohlo u soudu jako polehčující okolnost nebo mu to z trestu odečtou.

„Čin obžalovaného byl nejen neuvážený, ale také riskantní a sobecký,“ řekl soudce, podle kterého si chtěl odsouzený natočit závod přímo z trati.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Mercedes se snaží být k Rosbergovi extra laskavý, říká Hamilton

18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.
18:18 | Lewis Hamilton po závodě navštívil týmového lékaře. Cítil únavu a mírné závratě.
17:54 | Kromě Bottase dostal penalizaci pět míst pro Spa také Lance Stroll.
17:46 | Vettel, Sainz, Bottas a Stroll musí ke sportovním komisařům kvůli porušení předzávodního protokolu. Nejspíše nedorazilo na hymnu.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon