Muž, který se procházel po trati v Singapuru, dostal trest

Určitě si pamatujete na chlapíka, který se v Singapuru procházel po trati. Vyjet kvůli němu musel safety car. Nyní dostal u soudu trest odnětí svobody.
Muž, který se procházel po trati v Singapuru, dostal trest

Brit Yogvitam Pravin Dhokia (27 let) vstoupil během závodu na trať, čímž samozřejmě ohrozil nejen sebe ale i jezdce. Po pár metrech trať zase sám opustil. Nyní za svůj čin dostal v Singapuru trest poté, co byl obviněn z „neuváženého činu“. Původně mu hrozil trest až 6 měsíců, nakonec ale dostal jen šest týdnů odnětí svobody.

U nás by byl v podobném případě nejspíše obviněn z obecného ohrožení. Je také otázkou, kolik času nakonec ve vězení stráví. Před nějakou dobou se totiž objevily informace, že do vězení nastoupil sám a dobrovolně, aby svůj trest zmírnil. Média ale nepíší, zda mu to pouze pomohlo u soudu jako polehčující okolnost nebo mu to z trestu odečtou.

„Čin obžalovaného byl nejen neuvážený, ale také riskantní a sobecký,“ řekl soudce, podle kterého si chtěl odsouzený natočit závod přímo z trati.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Diskuze (6) Další článek: Mercedes se snaží být k Rosbergovi extra laskavý, říká Hamilton
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.
18:15 | Za incident s Mazepinem ve třetím tréninku byl Hamilton napomenut a tým dostal pokutu 25 000 euro.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30