Musk je fantastický, říká Ecclestone. Na jeho Teslu ale lidé zapomenou. Ferrari se to nestane

Bernie Ecclestone je fanouškem Elona Muska. Na jeho Teslu ale v budoucnu lidé zapomenou, protože bude více aut na elektrický pohon.
Musk je fantastický, říká Ecclestone. Na jeho Teslu ale lidé zapomenou. Ferrari se to nestane

Elon Musk je zakladatelem firmy SpaceX, která vyrábí kosmické rakety a brzy vyšle člověka do vesmíru jako první soukromá firma vůbec (v rámci kontraktu s NASA). Je ale také zakladatelem automobilky Tesla.

„Myslím, že Tesla bude jednoho dne zapomenuta. Ferrari nebude zapomenuto nikdy,“ řekl bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone v rozhovoru pro časopis Autocar. 

Krásné ženy a formule 1

Krásné ženy a formule 1

„V budoucnu budou další značky, které vyrábějí elektromobily. Dnes je Tesla lídrem v tomto oboru, ale brzy to přestane být něco zvláštního. Co je značka Tesla? Čím je Tesla známá? Je to fakt, že její auta jsou elektrická, nikoliv samotná značka. To nepotrvá věčně.“

Samotného Muska ale Ecclestone obdivuje. Je podle něj diktátor a ty má Mr. E rád. V minulosti se vyjadřoval kladně například o Vladimíru Putinovi. 

„Myslím, že je fantastický. Odvedl neuvěřitelnou práci. Je to odvážný chlap. Byly chvíle, kdy lidé věřili, že Tesla do druhého dne zmizí, ale zachránil ji. Je připraven udělat, co je potřeba.“

„Nejsem člověk, který věří v demokracii. Věřím v diktaturu. Elon Musk je diktátor, a proto mu věci vychází. Diktátoři toho dosáhli hodně a nebylo to kvůli demokracii.“

Kdyby chtěl někdo zastřelit Putina, tak si stoupnu před něj, říká Ecclestone

Kdyby chtěl někdo zastřelit Putina, tak si stoupnu před něj, říká Ecclestone

Foto: Getty Images / Clive Mason

Váš názor Další článek: W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00