Musk je fantastický, říká Ecclestone. Na jeho Teslu ale lidé zapomenou. Ferrari se to nestane

Bernie Ecclestone je fanouškem Elona Muska. Na jeho Teslu ale v budoucnu lidé zapomenou, protože bude více aut na elektrický pohon.
Musk je fantastický, říká Ecclestone. Na jeho Teslu ale lidé zapomenou. Ferrari se to nestane

Elon Musk je zakladatelem firmy SpaceX, která vyrábí kosmické rakety a brzy vyšle člověka do vesmíru jako první soukromá firma vůbec (v rámci kontraktu s NASA). Je ale také zakladatelem automobilky Tesla.

„Myslím, že Tesla bude jednoho dne zapomenuta. Ferrari nebude zapomenuto nikdy,“ řekl bývalý šéf formule 1 Bernie Ecclestone v rozhovoru pro časopis Autocar. 

Krásné ženy a formule 1

Krásné ženy a formule 1

„V budoucnu budou další značky, které vyrábějí elektromobily. Dnes je Tesla lídrem v tomto oboru, ale brzy to přestane být něco zvláštního. Co je značka Tesla? Čím je Tesla známá? Je to fakt, že její auta jsou elektrická, nikoliv samotná značka. To nepotrvá věčně.“

Samotného Muska ale Ecclestone obdivuje. Je podle něj diktátor a ty má Mr. E rád. V minulosti se vyjadřoval kladně například o Vladimíru Putinovi. 

„Myslím, že je fantastický. Odvedl neuvěřitelnou práci. Je to odvážný chlap. Byly chvíle, kdy lidé věřili, že Tesla do druhého dne zmizí, ale zachránil ji. Je připraven udělat, co je potřeba.“

„Nejsem člověk, který věří v demokracii. Věřím v diktaturu. Elon Musk je diktátor, a proto mu věci vychází. Diktátoři toho dosáhli hodně a nebylo to kvůli demokracii.“

Kdyby chtěl někdo zastřelit Putina, tak si stoupnu před něj, říká Ecclestone

Kdyby chtěl někdo zastřelit Putina, tak si stoupnu před něj, říká Ecclestone

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: W série zakládá esport šampionát pouze pro ženy

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.