Musíš být týmový hráč, upozornilo Ferrari Alonsa

Fernando Alonso se ve své kariéře většinou těšil pozici týmové jedničky a nemusel čelit velké konkurenci stájových kolegů. Zřejmě nejtěžší byla pro něj v tomto ohledu sezóna 2007 u McLarenu, která vyústila v předčasné ukončení smlouvy.

Felipe Massa není jezdec, který by se spokojil s podpůrnou rolí, proto Ferrari čelí otázkám, zda nemá obavy z vnitřních konfliktů, které museli s Alonsem řešit ve Wokingu. Prezident italské stáje Luca di Montezemolo je však přesvědčený, že dva konkurenceschopné piloty v Maranellu zvládnou. Alonsovi jasně řekl, že musí být týmovým hráčem.

"Ano, dokážeme ho zvládnout, ze tří důvodů," uvedl Montezemolo. "Za prvé, o těchto věcech jsem mluvil s Domenicalim tisíckrát, ne stokrát, a mluvil jsem také s Alonsem."

"Řekl jsem mu: ´Jestli pro nás budeš jezdit, protože tě chceme, budeš jezdit pro tým, pro skupinu, nebudeš jezdit za sebe. Jestli chceš mít tým, pak si udělej svůj vlastní, skvělé, jako John Surtees. Ve Ferrari chceme, abys byl v co nejlepší pozici a mohl vyhrávat. Pokud ne, nikdy bychom tě nenajali. Víme, že můžeš vyhrát šampionát. Uděláme maximum, ale ty jsi součástí týmu.´ Mluvil jsem s ním a on ví, jak se k tomu postavit."

"Za druhé, a na to jsem hrdý, už mnoho let nedošlo uvnitř Ferrari k žádné polemice. Jen jednou se to stalo s Barrichellem, když jsme ho požádali (aby podpořil Schumachera), ale to bylo protože Michael byl v pozici, kdy mohl vyhrát šampionát, a to může být důležité. Ale já jsem zastáncem týmového ducha, jako ve fotbale nebo cyklistice. Tohle je sport."

"Třetí důvod je ten, že je to velmi inteligentní člověk, velmi soustředěný a ví, že v minulosti udělal pár chyb, stejně jako já nebo Michael."

V podobné situaci bude v příští sezóně McLaren, do jehož vozů budou usedat dva mistři světa. Podle Montezemola se Button rozhodl správně, Hamilton ho bude motivovat k lepším výkonům.

Další článek: Na startovním roštu je už jen šest volných závodních sedaček

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00