Musíme zůstat nohama na zemi, říká vedení Ferrari

Fernando Alonso se dva závody před koncem sezóny ujal vedení v šampionátu, ale v Maranellu jsou si dobře vědomi, že na oslavy je příliš brzy. Nezdary Red Bullu z Koreje slouží jako varování.
Musíme zůstat nohama na zemi, říká vedení Ferrari

"Teď musíme zůstat nohama na zemi," vzkázal svému týmu prezident Ferrari Luca di Montezemolo. "Šampionát je stále velmi otevřený a víme, že čelíme velmi silným konkurentům. Na poslední dva závody se musíme maximálně soustředit a věnovat pozornost všem detailům."

Věcí, které se mohou během závodního víkendu pokazit, je mnoho. Na Scuderii proto apeloval také její šéf Stefano Domenicali. "Musíme zůstat soustředění, skromní a připravit se co nejlépe na ty závody, protože soupeři jsou velmi, velmi silní. Nemůžeme si dovolit žádné problémy. To bude znamenat rozdíl. Takže se chceme dobře připravit, mít spolehlivost a samozřejmě zvládnout závody bez chyb. Mluvím o nás, mých inženýrech, mechanicích, Fernandovi a Felipovi."

Díky výsledku Grand Prix Koreje získalo Ferrari jistou naději také v poháru konstruktérů. Na Red Bull teď ztrácí 52 bodů, přičemž za závod si může tým připsat maximálně 43 bodů.

"Dá se získat ještě hodně bodů, a protože Red Bull dnes nebodoval, ten druhý šampionát je pořád otevřený. Je to velmi těžké, ale pořád je to možné. Takže nechceme nic vzdát, dokud nebude úplný konec," dodal Domenicali.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Koreji Alonso, nejrychlejší zastávku měl Hülkenberg

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.