Musíme zapracovat hlavně na spolehlivosti, míní Alonso

Před testy v Barceloně bude podle španělského pilota nutné odstranit časté technické poruchy, které se na F2012 objevují.
Musíme zapracovat hlavně na spolehlivosti, míní Alonso

První předsezonní testy nezastihly Ferrari v nejlepší formě. Italové přiznávají, že je před startem nového ročníku čeká ještě hromada práce. Alonso nicméně podotýká, že oproti pondělku zaznamenala stáj jistý posun vpřed.

"Pro nás byl pokrok v těchto čtyřech dnech docela velký. Možná ne ve výkonu, časech nebo tak, když nevím, jaké byly časy či podmínky na trati v prvních dvou dnech ve srovnání s těmi teď, ale rozhodně všechny testy, které jsme udělali, pro nás byly velmi pozitivní," řekl Autosportu Fernando Alonso.

Podle Španěla má letošní vůz značné rezervy zejména v oblasti celkového nastavení. To je třeba ještě vyladit.

"Stále je tu spousta práce, kterou je potřeba udělat na nastavení, protože jsme se zde soustředili hlavně na aerodynamiku, konstantní rychlost a nějaké odlišné testy, ale stále se dá z nastavení (vozu) dostat více. Do Barcelony přijedeme daleko připravenější, než jak jsme přijeli do Jerezu," slibuje.

Kromě rychlosti trápila F2012 také spolehlivost. Ve středu ztratil Alonso kvůli technickým poruchám drahocenný čas. A právě na tom bude nutné do příštích testů zapracovat.  

"V Barceloně musíme maximalizovat čas na trati, což je možná dnešní jediná negativní věc. Za osm hodin času na trati, které byly k dispozici, jsme udělali pouze devětatřicet kol. Takže v Barceloně potřebujeme udělat více než sto kol, protože všechny informace z těch kol budou cenné," je si vědom dvojnásobný mistr světa.

V jedné důležité oblasti se ale Ferrari na rozdíl od minulé sezony přeci jen zlepšilo. Alonso si všiml, že dostat pneumatiky do provozuschopného stavu je nyní daleko snazší: "Podle toho, co jsem dosud viděl, je silnou stránkou auta zahřívání pneumatik. Vypadá to, že v úvodním kole můžeme vytěžit maximum, což je něco, co jsme loni nemohli."

Další článek: Rosberg: Nové pneumatiky změní závody, ale nevím jak

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00