Musíme pracovat, pracovat a pracovat, říká frustrovaný Vettel

Sebastian Vettel byl po Grand Prix Maďarska nespokojený, ale myslí si, že vzhledem k výkonnosti vozu nemohl získat lepší výsledek.
Musíme pracovat, pracovat a pracovat, říká frustrovaný Vettel

Sebastiane, udržel jste za sebou Fernanda Alonsa a Marka Webbera. Stačí to k vaší spokojenosti?
Sebastian Vettel: "Asi ne, ale bylo to naše maximum. Start jsem neměl moc dobrý a v první zatáčce jsem ztratil místo vůči Jensonovi, což mě v dalších kolech stálo hodně času, jinak bychom se o něco mohli pokusit. Když se rozhodnete zajet do boxů dřív, narazíte na provoz, protože v tu chvíli byly rozestupy malé. Takže jak jsem řekl, dosáhli jsme maxima v situaci, ve které jsme byli."

Došlo ke změně strategie, můžete nám říct, proč jste přešli na ´plán B´?
SV: "Všechny hrátky se strategiemi se odvíjejí od vaší pozice po prvním kole, rozhoduje se o prvním stintu. Samozřejmě je frustrující, když víte, že můžete jet rychleji, ale nemáte šanci předjet. Ale tak to občas chodí."

Kdy jste vzdal souboj s Romainem Grosjeanem?
SV: "Dvě kola před šachovnicovou vlajkou. Pokusili jsme se o něco a mohlo nám to vyjít. Bohužel nevyšlo, ale aspoň jsme se o to pokusili."

Třetí zastávka v boxech byla jen z bezpečnostních důvodů?
SV: "Ne, protože pneumatiky by pravděpodobně nevydržely až do konce. A samozřejmě za tím také byla úvaha, že se ostatní možná dostanou do problémů (s pneumatikami) v posledních kolech. Ale to se nestalo."

Takže co je třeba udělat, aby vám to šlo lépe ve Spa?
SV: "No, myslím, že rychlost určitě máme, ale naší slabinou je asi konzistence. Takže jediné, co nám opravdu pomůže, je pracovat, pracovat a pracovat."

Vaše zklamání je zřejmé...
SV: "Nevím, co jste čekali? Sedíme v autě hodinu a půl, závodíme na hraně, je vedro jako v pekle a vy uvíznete v provozu. To samo o sobě není moc uspokojující. A víte, že nemůžete vzlétnout, abyste se dostali na lepší pozici. Můžete jen zůstat soustředění. A když víte, že jste bojovali o každý centimetr a že se to nevyplatilo, tak to je samozřejmě trochu frustrující."

Další článek: Maldonado je přesvědčený, že si trest nezasloužil

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10