Musíme pracovat, pracovat a pracovat, říká frustrovaný Vettel

Sebastian Vettel byl po Grand Prix Maďarska nespokojený, ale myslí si, že vzhledem k výkonnosti vozu nemohl získat lepší výsledek.
Musíme pracovat, pracovat a pracovat, říká frustrovaný Vettel

Sebastiane, udržel jste za sebou Fernanda Alonsa a Marka Webbera. Stačí to k vaší spokojenosti?
Sebastian Vettel: "Asi ne, ale bylo to naše maximum. Start jsem neměl moc dobrý a v první zatáčce jsem ztratil místo vůči Jensonovi, což mě v dalších kolech stálo hodně času, jinak bychom se o něco mohli pokusit. Když se rozhodnete zajet do boxů dřív, narazíte na provoz, protože v tu chvíli byly rozestupy malé. Takže jak jsem řekl, dosáhli jsme maxima v situaci, ve které jsme byli."

Došlo ke změně strategie, můžete nám říct, proč jste přešli na ´plán B´?
SV: "Všechny hrátky se strategiemi se odvíjejí od vaší pozice po prvním kole, rozhoduje se o prvním stintu. Samozřejmě je frustrující, když víte, že můžete jet rychleji, ale nemáte šanci předjet. Ale tak to občas chodí."

Kdy jste vzdal souboj s Romainem Grosjeanem?
SV: "Dvě kola před šachovnicovou vlajkou. Pokusili jsme se o něco a mohlo nám to vyjít. Bohužel nevyšlo, ale aspoň jsme se o to pokusili."

Třetí zastávka v boxech byla jen z bezpečnostních důvodů?
SV: "Ne, protože pneumatiky by pravděpodobně nevydržely až do konce. A samozřejmě za tím také byla úvaha, že se ostatní možná dostanou do problémů (s pneumatikami) v posledních kolech. Ale to se nestalo."

Takže co je třeba udělat, aby vám to šlo lépe ve Spa?
SV: "No, myslím, že rychlost určitě máme, ale naší slabinou je asi konzistence. Takže jediné, co nám opravdu pomůže, je pracovat, pracovat a pracovat."

Vaše zklamání je zřejmé...
SV: "Nevím, co jste čekali? Sedíme v autě hodinu a půl, závodíme na hraně, je vedro jako v pekle a vy uvíznete v provozu. To samo o sobě není moc uspokojující. A víte, že nemůžete vzlétnout, abyste se dostali na lepší pozici. Můžete jen zůstat soustředění. A když víte, že jste bojovali o každý centimetr a že se to nevyplatilo, tak to je samozřejmě trochu frustrující."

Další článek: Maldonado je přesvědčený, že si trest nezasloužil

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen