Musíme počítat už i s Williamsem, ví Norris

McLaren a další týmy formule 1 ze středu pole budou muset podle pilota britské stáje Landa Norrise v letošní sezóně počítat s Williamsem, který v posledních letech spíše zaostával.
Musíme počítat už i s Williamsem, ví Norris

Williams poslední roky jezdil na konci pořadí. Vloni získal zásluhou Roberta Kubici jen jeden bod. V letošních předsezónních testech v Barceloně si ale monopost FW43 vedl dobře, ačkoliv pilot Williamsu George Russell očekává, že tým bude stále nejpomalejší.

Williams chce letos bojovat s Alfou Romeo

Williams chce letos bojovat s Alfou Romeo

„Myslím, že Williams je mnohem blíže. V podstatě jsou v tom souboji, takže nad nimi musíme přemýšlet. Není to tak, že bychom s nimi nemuseli počítat v naší strategii,“ řekl pro Autosport Norris.

„Nyní je do toho musíme zapojit a budeme s nimi bojovat. Nebude snadné je předjet. Musíme si dávat větší pozor, připojil se k nám další tým. Jinak si ale nemyslím, že by to bylo jiné oproti minulému roku.“

Týmům ze středu pole přitom podle Norrise vévodil Racing Point, který při návrhu svého letošního vozu vycházel z loňského modelu Mercedesu. Náskokem Racing Pointu na své soupeře si ale Brit není jistý.

Jsme nejpomalejší. Do Q2 se nedostaneme, říká Russell

Jsme nejpomalejší. Do Q2 se nedostaneme, říká Russell

„Těžko říct. Hned od začátku předsezónních testů vypadali velice konkurenceschopní. Mají vůz, který funguje dobře všude. Nevíme, kolik toho ukázali, co mohou udělat. Možná toho ukázali až příliš, tak se ke konci drželi zpátky,“ říká.

„Budou buď daleko vpředu nebo součástí souboje. Neboj jen vpředu, nejsem si jistý. V porovnání s loňským rokem udělali krok vpřed, důvod je jasný,“ připomíná Norris model RP20, který se velmi podobá loňskému Mercedesu W10.

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Život v karanténě: Bývalý prezident Manoru vytvořil obraz Hamiltona na psacím stroji

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen