Musíme dát pozor na Lotus, shodují se jezdci McLarenu

Lewis Hamilton si v kvalifikaci na Velkou cenu Evropy vyjel druhé místo, v první řadě tak doplní Sebastiana Vettela. Jenson Button zítra odstartuje z deváté pozice. AKTUALIZOVÁNO
Musíme dát pozor na Lotus, shodují se jezdci McLarenu

Sedmadvacetiletý pilot McLarenu Lewis Hamilton byl umístěním v první řadě zaskočen. Po problémech, které ho doprovázely během volných tréninků, předpokládal mnohem horší výsledek.

"Předpokládal jsem, že budu mnohem víc vzadu," svěřuje se Hamilton. "Celý víkend jsme se trápili, takže jsem před kvalifikací musel zkusit odhadnout, jaké nastavení chci. Zdá se ale, že to funguje."

"Jsem opravdu velmi překvapen. Kluci odvedli skvělou práci, abych mohl zajet dobré kolo a auto vypadalo dobře. Ta mezera je ale stále docela velká, takže to bude zítra těžký závod jako vždycky."

Mistr světa z roku 2008 upozorňuje, že je třeba dávat si zítra pozor na Grosjeana a Räikkönena. "Lotusy vypadají velmi konkurenceschopně. Myslím, že oni jsou tím, na koho si zítra musíme dávat pozor. Během dlouhých jízd bude samozřejmě rychlé i Ferrari. V těchto ošidných podmínkách si musíme dávat pozor hlavně na pneumatiky."

Po několikatýdenním trápení si zálusk na pěkné kvalifikační umístění dělal Hamiltonův týmový kolega Button. Brit byl navíc nabuzen vítězstvím v třetím volném tréninku. V Q3 se ale vrátil jeho problém s předními brzdami, který ho sužoval už během pátečního tréninku.

"Jsme ve Valencii. Tady se toho v závodě moc neděje," říká Button pesimisticky. "Nemůžete tu moc předjíždět. Myslím, že možná tak, když zvolíte správnou strategii, ale vzhledem ke způsobu, jakým se pneumatiky u většiny lidí chovají, to nebude nejvzrušující závod, domnívám se. Jediní, kdo se možná dokážou dostat výš, jsou jezdci Lotusu."

Button nechápe, co se v dnešní kvalifikaci zase pokazilo. "Celý den to bylo v pořádku," říká. "Na konci Q3 bylo auto ale jiné, hodně se blokovala přední kola. Je to něco, na čem jsem přes noc a během rána hodně pracoval. Auto bylo skvělé. Během brzdění jsem se cítil jistě. Dostal jsem se však do Q3 a stlačil brzdy. Vždycky, když jsem to udělal, zablokoval jsem tím přední kola," vysvětluje svůj problém Brit.

Šéf týmu Martin Whitmarsh věří, že zítra nemusí zůstat jen u druhého místa. "Lewis odjel v Q3 skvělé kolo, aby získal místo v první řadě pro zítřejší závod. A jak jsem řekl po kvalifikaci v Montrealu, kde se také kvalifikoval druhý, když je Lewis v první řadě, vždycky si divoce představujete jeho šance, nebo ne? "

Další článek: Vettel: Takový náskok mě překvapil, vítězství ale zatím jisté nemám