Musím zamakat, abych s Nicem srovnal krok, kaje se Hamilton

Nico Rosberg znovu porazil svého týmového kolegu Lewise Hamiltona, když si v Grand Prix Abú Zabí dojel pro další pódiové umístění. Brit přiznává, že na Němce poslední dobou jednoduše nestačí.
Musím zamakat, abych s Nicem srovnal krok, kaje se Hamilton

Lewis Hamilton sice odstartoval do Velké ceny Abú Zabí 2013 ze stejné řady jako jeho týmový kolega Nico Rosberg, během závodu na něj však nestačil. A tak zatímco Němec dojel na stupních vítězů hned za duem z Red Bullu, Brit mohl být rád za své sedmé místo. Sám mistr světa z roku 2008 přiznává, že na svého týmového parťáka poslední dobou ztrácí.

"Podle Nicova výsledku je jasné, že auto je na tom líp, než v jakém světle jsem ho já dneska ukázal," konstatuje Hamilton. "To samé… jiný den. Je to v každém závodě stejné. Nemůže to být chyba ostatních. Nico získává pro tým úžasné body. Mně nezbývá než se jen snažit makat víc, abych dokázal totéž," dodal.

Britský pilot málem nestihl už samotný start do závodu. Na startovní rošt se dostal doslova za pět minut dvanáct poté, co mu mechanici ještě narychlo museli opravovat zadní brzdy. "Kluci odvedli neuvěřitelnou práci, aby auto dali dohromady," poděkoval pilot týmu. "Já jenom chci, aby všichni doma věděli, že na to budu tlačit."

Nico Rosberg si svou dnešní formu nemůže vynachválit. "Měl jsem skvělý start, dokonce jsem se dotáhl na Marka. Myslel jsem, že je tam ještě šance dostat Seba, ale nebylo to možné," říká Nico. "Mohl jsem na to tlačit v prvním stintu, kdy jsem byl na měkčí sadě pneumatik, druhý stint ale nebyl tak dobrý. Auto bylo na tvrdší směsi hodně přetáčivé, takže mě Mark dokázal předjet." Němec přiznává, že na Red Bull dnes jeho tým rychlostně neměl, ale nevylučuje, že vytoužená chvíle může přijít v některém ze zbývajících závodů. 

Další článek: Odpadlík Räikkönen nastoupí v USA i Brazílii

Témata článku: , , ,