Museli jsme zastavit trend, říká o změnách pravidel kvůli předjíždění FIA

Jenson Button -ERACER-  |  23. 05. 2018 08:33

Já nechápu proč se mluví neustále o nějakém předjíždění. Předjíždění nikdy nebylo jednoduché vždy to vyžadovalo kus odvahy zručnosti a toho umění. Proto se dělí piloti mezi ty dobré a špatné. Stačí se podívat na Alonsa a Vandoorna, to je krásné porovnání dvou rozdílných jezdců. Kdyby jezdili samí Vandoornové tak by jim nepomohlo ani deset DRS na předních zadních i bočních křídlech. A pak jsou tu zkrátka jezdci co umí předjet i bez použití DRS v zákrutách i na rovinkách. Je to jen o jezdcích ne o technice pokud se jedná o skutečné předjíždění...ne objíždění...

Proboha jen ať Fia nic nevymýšlí. Stačí obodovat kvalifikaci a kompletně otočit startovní rošt. Týmy už přijdou sami na to, jak jim ta auta budou předjíždět, jen uvolnit pravidla, např. maximální plocha povrchu karoserie a křídel. A gumy by se daly řešit podmínkou, že stejný úsek s tvrdší směsí bude pomalejší, než se dvěma měkčími.

Lewis Hamilton sympaťák  |  23. 05. 2018 05:12

Lewis kraluje

Kimi Räikkönen TheBodiy  |  23. 05. 2018 04:24

FIA řeší DRS a jiné blbosti ale to že dneska vydrží pneumatiky od startu 30 kol to jim asi uniklo ještě tvrdší směsi mužou dávat, rovnou jedny pneumatiky na celý závod.

Pierre Gasly Ferda.  |  22. 05. 2018 18:42

Až na to širší přední křídlo. To už jsme tady měli a přineslo to pouze problémy a hromadu třísek na trati.

Vše co zlepší předjíždění je ok

Michael Schumacher = na věky nejlepší. | | Jediný pravý nick! Trapná kopie tam MÁ přidanou tečku.

To je relativní. Pokud jde o to v článku zmíněné zvýšení počtu předjíždění po zavedení DRS, tak to já osobně za příliš atraktivní nepovažuju. To je spíš objíždění, než předjíždění. Potřebujeme taková pravidla, která umožní souboj "kolo na kolo"

Alonso je nejlepším jezdcem současnosti, zjistili vědci

I objíždění je lepší než vláček start-cíl který s největší pravděpodobností uvidíme v Monaku. Výhra jen přes boxy, respektive je to jenom o tom, jestli máš nebo nemáš vhodnou pozici k tomu, aby jsi v případě VSC a nebo SC zajel do boxů.

Michael Schumacher Schumi1  |  22. 05. 2018 18:16

Každopádně Monaco je nejhorší GP v historii F1

No nebýt to Monaco (tím prostředím a komedií okolo) tak by tam ani být nemuselo no. Jeden velkej vláček. Ale ruku na srdce, která z tratí letos nebyl vláček start cíl (ovlivněný maximálně nehodami- SC/VSC)...Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

16:19 | Ralf Schumachera pro Motorsport-Total řekl, že žádný nový Bottas není. Prý měl jen dobrý víkend. Dostal se na startu před Hamiltona, který měl poškozený vůz. Nic více.
16. března | Možné strategie pro závod podle Pirelli odkaz