Musel jsem zajet absolutně dokonalé kolo, říká Hamilton po kvalifikačním souboji s Bottasem

Lewis Hamilton získal v kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska 90. pole position v kariéře formule 1, když o 107 tisícin sekundy porazil svého týmového kolegu Valtteriho Bottase z Mercedesu.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Musel jsem zajet absolutně dokonalé kolo, říká Hamilton po kvalifikačním souboji s Bottasem | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„Musím se štípnout, abych tomu věřil. Pracuji s neuvěřitelnou skupinou lidí, bez kterých bych nedostal tuto příležitost. Velké díky všem doma a lidem tady, kteří odvádí úžasnou práci,“ řekl Hamilton.

Ve druhém pokusu v závěrečné části kvalifikace se oba piloti Mercedesu zlepšili. „Valtteri mi to vůbec neulehčil. Ta kola musela být absolutně dokonalá, takovou kvalifikaci si užívám nejvíce.“

Ačkoliv se nad Hungaroringem honily mraky, kromě několika kapek déšť kvalifikaci neovlivnil.

„Do první zatáčky je to daleko, takže nic tady není jisté. Dnes večer musíme udělat naši práci a zítra to bude nakonec na mně. Bude to dlouhý závod a nevíme, jaké bude zítra počasí. Samozřejmě se budu co nejvíce soustředit a snažit, abychom týmu dovezli dvojité vítězství.“

Jezdci Mercedesu odstartují na střední sadě pneumatik

Stejně jako Hamilton i druhý Bottas bude zítra startovat na středně tvrdých pneumatikách, na kterých zajel nejrychlejší čas ve druhé části kvalifikace.

V závěrečné části byl Mercedes jasně suverénní, když třetí Lance Stroll ztratil na Hamiltona 930 a na Bottase 823 tisícin sekundy.

Bottas si v závěrečném pokusu v Q3 věřil natolik, že si myslel, že získá pole position.

„V tréninku jsem viděl, že to mezi námi alespoň v kvalifikaci bude vyrovnaný souboj. A třetí volný trénink nebyl špatný,“ řekl Bottas.

„Od začátku kvalifikace až do úplného konce Q3 jsem se trápil hlavně v prvním sektoru. Při brzdění do první zatáčky jsem ztrácel čas. I ve druhé zatáčce jsem měl problémy, když jsem začal ztrácet kontrolu nad zadní částí auta, když se ale trať zlepšovala, probouzelo se i auto.

„Musím říct, že nakonec to bylo poměrně dobré kolo. Myslel jsem si, že bych s tím pokusem opravdu mohl mít šanci, ale Lewis byl o desetinu rychlejší. Dnes v kvalifikaci odvedl lepší práci, proto je na pole position.“

Další článek: Pole position získal v Maďarsku Hamilton. Jezdci Ferrari porazili Verstappena

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00