Musel jsem si znovu začít věřit, vysvětluje své zlepšení Massa

Felipe Massa popsal, co mu pomohlo se loni zvednout ze dna a vrátit se do formy, která mu umožnila udržet si místo u Ferrari. AKTUALIZOVÁNO
Musel jsem si znovu začít věřit, vysvětluje své zlepšení Massa

Pro Massu nastal loni zlom v Monaku, a i když tehdy říkal, že objevil nový směr v nastavení vozu, nyní přiznal, že důležitější byla hlava.

"Bylo pro mě klíčové změnit přístup, ani ne tolik co se týče lepšího chápání vozu nebo pneumatik, ale musel jsem lépe porozumět sobě a svým schopnostem, i když tolik lidí říkalo, že prohraju," vysvětloval.

"Na okruzích jsem se snažil najít klid a hlavně si to užívat, a to mi hodně pomohlo znovu nabýt sebedůvěru. Dnes cítím, že oheň ve mně stále hoří, a vím, že dokážu vyhrávat a být konkurenceschopný na nejvyšší úrovni, jako jsem to dokázal ve své kariéře v minulosti."

Proto má znovu nejvyšší ambice. "V Austrálii začneme od nuly a bude záležet na mých schopnostech, jak se šampionát vyvine. Doufám, že začnu co nejlépe, mým cílem vždy je nosit brazilskou vlajku na nejvyšší stupeň pódia."

"Letos jsem ve formuli 1 jediným Brazilcem a loni v Interlagosu to byl na pódiu moment plný emocí, když jsem slyšel fanoušky volat mé jméno, je to znamení náklonnosti a blízkosti mé země, což je pro mě velmi důležité."

Aktualizace
V rozhovoru pro BBC Massa přiznal, že loni dokonce zvažoval konec kariéry. "Ano. Přemýšlel jsem o mnoha věcech. Myslel jsem si, že je se mnou možná konec. Myslel jsem si, že u Ferrari nezůstanu. Nevěděl jsem, co se bude dít. V hlavě jsem měl hodně věcí."

K návratu do formy mu pomohl psycholog. "Hovořil jsem se všemi, ale také jsem pracoval s profesionálním psychologem, sportovním psychologem. To byl jen začátek. Pak jsem dokázal myslet jinak, pracovat jinak, trénovat. Ale myslím, že mi také pomohla rodina, určitě, stoprocentně."

Diskuze (39) Další článek: Alonso: Nemusíme vyhrát, nesilnějším soupeřem zůstává Hamilton