Murray Walker je na dobré cestě k úplnému vyléčení

Poslední testy dopadly výrazně lépe, než se předpokládalo. V nejbližší době se tedy legendární komentátor nemusí obávat, že by musel podstoupit chemoterapii.
Murray Walker je na dobré cestě k úplnému vyléčení

Letos v květnu byl Murray Walker, který půlku století strávil za mikrofonem a stal se tak jedním z nejznámějších motoristických komentátorů vůbec, na dovolené v Německu se svou dlouholetou manželkou. Při vyhlídkové plavbě po Rýnu ovšem nešťastně upadl a pozdější testy ve Walkerově těle našly lymfomy. Už tehdy ovšem diagnóza nebyla zlá, a tak se oblíbený Brit nevzdával optimismu. Poslední testy jeho pozitivní přístup odměnily:

"Z mého vlastního a sobeckého pohledu na věc je to vážně skvělá zpráva. Tento týden jsem šel na poslední testy před plánovanou chemoterapií a samozřejmě se mi velice ulevilo, když mi řekli ´vaše krev vypadá mnohem lépe, blíží se normálním hodnotám a v současnosti nepotřebujete chemoterapii´. Lékaři přišli s teorií, že jsem při zlomenině pánve utrpěl poměrně výraznou ztrátu krve, která poté vykazovala anemické znaky. Od té doby se zřejmě mé tělo potichu snažilo dát věci do pořádku, a dopadlo to opravdu zvláštním a úžasným způsobem."

Walkerovi se od příznivců prakticky okamžitě po zveřejnění prvotních znepokojivých zpráv o rakovině dostalo velké podpory. Nyní přiznává, že se téměř stydí, že své fanoušky takto polekal. 

Nyní mě čekají pouze pravidelné kontroly pro monitorování mého stavu. Pokud se zhorší, chemoterapii se nevyhnu, v opačném případě na ni ale nemusím. Jak se říká, ještě nejsem z lesa venku, ale je to na dobré cestě. 

Přiznám se, že se teď cítím trochu jako podvodník. Vyvolal jsem tolik publicity a nezištného projevení soucitu od lidí doslova z celého světa, a přitom z toho nakonec nic nemusí být - přeci jen, můj životní cyklus už má v téměř devadesáti své limity. 

Když jsem se doslechl původní diagnózu, bylo mi jasné, že dříve nebo později by se to dostalo ven, a tak jsem si řekl, že by bylo lepší, kdybych veřejnost informoval sám a otevřeně. Ve svém životě jsem měl skutečně neuvěřitelné štěstí a toto jsou pro mne neuvěřitelně dobré zprávy," prozradil Walker v rozhovoru pro Daily Mail.

Murray Walker je sice oficiálně v důchodu, stále však aktivně působí ve světě formule 1, píše například pro britskou BBC a spolupracuje i se stájí McLaren. 10. října oslaví rodák z Birminghamu devadesáté narozeniny. 

Diskuze (4) Další článek: Vettel a Webber byli v Maďarsku nejrychlejší i v druhém tréninku
18:16 | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
18:06 | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.
16:58 | Verstappen mění převodovku. Odstartuje z 18. místa
15:13 | Pětkrát se o titulu mistra světa rozhodlo na americké půdě. Bude to dnes pošesté? Závod začíná ve 20:10. 1959: Brabham 1970: Rindt 1974: Fittipaldi 1977: Lauda 2015: Hamilton

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink Hamilton (1:47.502, mokro)
2. trénink Hamilton (1:48.716, mokro)
Sobota 20. října 2018
3. trénink Vettel (1:33.797)
Kvalifikace Hamilton (1:32.237)
Neděle 21. října 2018