Murray Walker je na dobré cestě k úplnému vyléčení

Poslední testy dopadly výrazně lépe, než se předpokládalo. V nejbližší době se tedy legendární komentátor nemusí obávat, že by musel podstoupit chemoterapii.
Murray Walker je na dobré cestě k úplnému vyléčení

Letos v květnu byl Murray Walker, který půlku století strávil za mikrofonem a stal se tak jedním z nejznámějších motoristických komentátorů vůbec, na dovolené v Německu se svou dlouholetou manželkou. Při vyhlídkové plavbě po Rýnu ovšem nešťastně upadl a pozdější testy ve Walkerově těle našly lymfomy. Už tehdy ovšem diagnóza nebyla zlá, a tak se oblíbený Brit nevzdával optimismu. Poslední testy jeho pozitivní přístup odměnily:

"Z mého vlastního a sobeckého pohledu na věc je to vážně skvělá zpráva. Tento týden jsem šel na poslední testy před plánovanou chemoterapií a samozřejmě se mi velice ulevilo, když mi řekli ´vaše krev vypadá mnohem lépe, blíží se normálním hodnotám a v současnosti nepotřebujete chemoterapii´. Lékaři přišli s teorií, že jsem při zlomenině pánve utrpěl poměrně výraznou ztrátu krve, která poté vykazovala anemické znaky. Od té doby se zřejmě mé tělo potichu snažilo dát věci do pořádku, a dopadlo to opravdu zvláštním a úžasným způsobem."

Walkerovi se od příznivců prakticky okamžitě po zveřejnění prvotních znepokojivých zpráv o rakovině dostalo velké podpory. Nyní přiznává, že se téměř stydí, že své fanoušky takto polekal. 

Nyní mě čekají pouze pravidelné kontroly pro monitorování mého stavu. Pokud se zhorší, chemoterapii se nevyhnu, v opačném případě na ni ale nemusím. Jak se říká, ještě nejsem z lesa venku, ale je to na dobré cestě. 

Přiznám se, že se teď cítím trochu jako podvodník. Vyvolal jsem tolik publicity a nezištného projevení soucitu od lidí doslova z celého světa, a přitom z toho nakonec nic nemusí být - přeci jen, můj životní cyklus už má v téměř devadesáti své limity. 

Když jsem se doslechl původní diagnózu, bylo mi jasné, že dříve nebo později by se to dostalo ven, a tak jsem si řekl, že by bylo lepší, kdybych veřejnost informoval sám a otevřeně. Ve svém životě jsem měl skutečně neuvěřitelné štěstí a toto jsou pro mne neuvěřitelně dobré zprávy," prozradil Walker v rozhovoru pro Daily Mail.

Murray Walker je sice oficiálně v důchodu, stále však aktivně působí ve světě formule 1, píše například pro britskou BBC a spolupracuje i se stájí McLaren. 10. října oslaví rodák z Birminghamu devadesáté narozeniny. 

Další článek: Vettel a Webber byli v Maďarsku nejrychlejší i v druhém tréninku

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10