Murray Walker bojuje s rakovinou

Lymfom v těle legendárního komentátora byl prý nalezen v počátečním stádiu a prognózy jsou dobré, cílem je úplné zotavení.
Murray Walker bojuje s rakovinou

Bývalý komentátor se nedávno zúčastnil vyhlídkové plavby po řece Rýn, avšak při nešťastném pádu utrpěl zlomeninu pánve. Nakonec se ovšem může jednat o štěstí v neštěstí, neboť při následných vyšetřeních bylo zjištěno, že Walkera postihla rakovina lymfatického systému.

Stále dobře naladěný chlapík z Velké Británie nicméně zůstává optimistou a věří v kompletní uzdravení.

"Zachytili to neuvěřitelně brzo. Lékaři říkají, že můj stav je dobrý. Jsem plný naděje," řekl Walker.

Murray Walker sice formuli 1 přestal komentovat v roce 2001, což však neznamená, že by si pouze užíval zaslouženého odpočinku. Stále patří k těm nejzanícenějším motoristickým fanouškům a úzce spolupracuje s televizí BBC, která využívá jeho zkušeností, které zachycují takřka polovinu století královny motorsportu.

V říjnu Walker oslaví devadesáté narozeniny. Největší ránou pro Murrayho bude zřejmě vynucená neúčast na Velké ceně Velké Británie, v průběhu které by měl podstoupit chemoterapie. Vzdávat se rozhodně nehodlá - pomoci mu mohou i dobré geny, jeho matka se ostatně dožila 101 let.

Další článek: Montreal chce pořádat velkou cenu po dalších deset let

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon