Murray Walker bojuje s rakovinou

Lymfom v těle legendárního komentátora byl prý nalezen v počátečním stádiu a prognózy jsou dobré, cílem je úplné zotavení.
Murray Walker bojuje s rakovinou

Bývalý komentátor se nedávno zúčastnil vyhlídkové plavby po řece Rýn, avšak při nešťastném pádu utrpěl zlomeninu pánve. Nakonec se ovšem může jednat o štěstí v neštěstí, neboť při následných vyšetřeních bylo zjištěno, že Walkera postihla rakovina lymfatického systému.

Stále dobře naladěný chlapík z Velké Británie nicméně zůstává optimistou a věří v kompletní uzdravení.

"Zachytili to neuvěřitelně brzo. Lékaři říkají, že můj stav je dobrý. Jsem plný naděje," řekl Walker.

Murray Walker sice formuli 1 přestal komentovat v roce 2001, což však neznamená, že by si pouze užíval zaslouženého odpočinku. Stále patří k těm nejzanícenějším motoristickým fanouškům a úzce spolupracuje s televizí BBC, která využívá jeho zkušeností, které zachycují takřka polovinu století královny motorsportu.

V říjnu Walker oslaví devadesáté narozeniny. Největší ránou pro Murrayho bude zřejmě vynucená neúčast na Velké ceně Velké Británie, v průběhu které by měl podstoupit chemoterapie. Vzdávat se rozhodně nehodlá - pomoci mu mohou i dobré geny, jeho matka se ostatně dožila 101 let.

Další článek: Montreal chce pořádat velkou cenu po dalších deset let

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.