Můj vůz nebyl v Kanadě úplně v pořádku. Myslím, že mě to stálo body, tvrdí Hülkenberg | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Můj vůz nebyl v Kanadě úplně v pořádku. Myslím, že mě to stálo body, tvrdí Hülkenberg

Pilot týmu Haas tvrdí, že jeho vůz nebyl od začátku závodního víkendu v Kanadě ve 100% kondici.

Nico Hülkenberg dojel v letošní Velké ceně Kanady jedenáctý, čímž zopakoval výsledky z květnových závodů v Imole a v Miami.

Německému závodníkovi nakonec neúspěšnou cestu za body znesnadnila nevydařená kvalifikace, v níž obsadil až 19. příčku. Naopak mu nepomohl ani fakt, že se řada favoritů dostala do problémů (nedojeli například piloti Ferrari či Sergio Pérez).

Velezkušený jezdec byl však po závodním víkendu v Montrealu přesvědčen, že ho o lepší výsledek připravily především neblíže specifikované problémy s jeho vozem.

„Byly to promarněné příležitosti, a to jak v sobotu, tak obecně po celý víkend. Měli jsme problém s mým autem, které nepůsobilo úplně zdravě. Myslím, že se týkal aerodynamiky, ale mohlo jít i o něco jiného,“ uvedl Hülkenberg, kterého cituje Autosport.

Podle pilota Haasu celou situaci zkomplikoval i páteční déšť, který ovlivnil volné tréninky a tedy i přípravu vozu.

„Vzhledem ke všem okolnostem to byl celkově náročný víkend,“ poznamenal Hülkenberg, který doufá, že jeho tým dokáže problém do dalšího závodu v Barceloně vyřešit.

„Po celý víkend (v Kanadě, pozn. red.) jsem se zkrátka ve voze necítil dobře a spokojeně, takže musíme zjistit, čím to bylo. Všechno, co se stalo, nás stálo lepší výsledek, protože jsem si jistý, že s lepší kvalifikací bychom získali body,“ dodal rodák z Emmerichu nad Rýnem.

Doporučujeme

Články odjinud