Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel

Sebastian Vettel považuje vyrovnané souboje se svým týmovým kolegou Charlesem Leclercem v letošní sezóně formule 1 z pohledu týmu Ferrari za „pozitivní“, když díky tomu mohou lépe poznat limity vozu SF90.
Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel

Leclerc před letošní sezónou v Maranellu nahradil na pozici Vettelova týmového kolegy Kimiho Räikkönena a už v prvních závodech se ukázal být čtyřnásobnému mistrovi světa vyrovnaným soupeřem.

Ve čtyřech z prvních pěti závodů letošní sezóny muselo Ferrari sáhnout k týmové režii v reakci na těsné souboje obou jezdců na trati. Vettel i přesto považuje za pozitivní, že jsou jezdci Ferrari tak vyrovnaní.

„Myslím, že je to pozitivní. Tlačíme se navzájem. Nemyslím si, že jsem měl v minulosti snadné týmové kolegy. Nemyslím si, že je Kimi pomalý. Samozřejmě jsou jiní: především jsou to různé osobnosti, rozdílní jezdci, jiný styl,“ porovnává Vettel Räikkönena s Leclercem.

„Podle mě je zřejmé, že Charles je velmi talentovaný a velice rychlý. Myslím si proto, že pro tým je to dobrá situace, když má dva jezdce, kteří tlačí vůz na limitu, zkoumají hranice a snaží se nejprve určit a následně zjistit, jak je můžeme posunout,“ dodává Vettel.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (33) Další článek: V Monaku Toro Rosso letos poprvé využilo svůj potenciál
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
22. října | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
22. října | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00