Vatteri Bottas po závěrečném závodě letošní sezony připustil, že jeho rozhodnutí, upsat se od sezony 2022 Sauberu, bylo chybou.
Letošní Velkou cenou Abú Zabí se uzavřela tříletá cesta Valtteriho Bottase u týmu Sauber, který byl v předešlých dvou letech znám jako Alfa Romeo.
Zatímco první rok bylo možné označit za úspěšný, když si dvojnásobný vicemistr světa z let 2019 a 2020 připsal celkovou desátou příčku a pravidelně bodoval, poslední dvě sezony byly pro Bottase a jeho tým trápením.
Bottas dokonce prohlásil, že byl jeho přestup do stáje z Hinwilu v roce 2022 „chybou, přestože nelze předvídat budoucnost.“
Podle vítěze deseti velkých cen se situace v Sauberu začala bortit ve chvíli, kdy stáj opustil její šéf Frédéric Vasseur.
„Existoval jasný plán cílů na tři roky a také způsob, jak jich dosáhnout. Tyto plány a cíle však šly do koše, když odešel,“ uvedl Bottas, kterého cituje web Motorsport.com.
„Po odchodu Freda jsem měl sice možnost také odejít, ale když bylo potvrzeno, že tým převezme Audi, tak mi bylo řečeno, že budu oporou tohoto projektu. To se ale nestalo,“ přiblížil finský závodník, který je momentálně bez angažmá pro příští rok.
Spekuluje se nicméně o tom, že by Bottas mohl zamířit do Mercedesu a stát se tam rezervním jezdcem.
V roce 2026 pak do F1 vstoupí Cadillac, který bude mít k dispozici dvě volné sedačky. A právě tahle možnost je pro Bottase lákavá.
„Myslím, že u nich budou určité příležitosti... Do té doby ale potřebuji jezdit a testovat,“ dodal.
Bottas a jeho výsledky s týmem z Hinwilu
2022: 49 bodů, 10. místo celkově
2023: 10 bodů, 15. místo celkově
2024: bez bodu