Můj druhý rok u Ferrari bude jednodušší, domnívá se Leclerc

Charles Leclerc věří, že se u Ferrari po jednom roce dostatečně zabydlel a letošní sezóna formule 1 pro něj bude „trochu jednodušší“.
Můj druhý rok u Ferrari bude jednodušší, domnívá se Leclerc

Po svém prvním roce ve F1, který strávil u Alfy Romeo, přestoupil před loňskou sezónou Leclerc do Ferrari. Ve své první sezóně u Scuderie vybojoval sedm pole position, dvě vítězství a v celkovém hodnocení skončil před svým týmovým kolegou Sebastianem Vettelem na čtvrtém místě.

„Tento rok se pro mě trochu změní, vloni pro mě bylo všechno nové. Musel jsem poznat celý tým, ačkoliv jsem byl členem Jezdecké akademie Ferrari. Musel jsem se přizpůsobit všem systémům a postupům,“ řekl Leclerc.

„Letošní rok bude trochu jednodušší, na druhou stranu tu budou velká očekávání. Velmi tvrdě jsem pracoval, abych byl na úrovni, na které chci tento rok být, snad to pro mě bude pozitivní rok. Mám teď trochu jiný přístup, protože znám tým a trochu znám i vůz,“ dodal.

Monačan přiznal, že přes zimu pracoval také na zlepšení své přípravy v průběhu závodního víkendu.

„Vždy si nasazuji laťku velice vysoko, ne z pohledu výsledků, ale po stránce přípravy a zaměření se na práci, kterou musím ve voze odvést. Zřídka se soustředím na výsledek, myslím si totiž, že pokud budu já a tým pracovat dobře, výsledky se dostaví. Trénoval jsem více než kdy předtím, abych byl připraven na tuto sezónu a cítím se připraven.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Podle Hamiltona jsou Verstappenovy komentáře známkou slabosti

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10