MP4-25 mi už vyhovuje, říká Button

Jenson Button si u McLarenu už zvykl. Od začátku sezóny pracoval na svém přizpůsobení a nastavení vozu a teď je spokojený. Menší nedostatky vidí ještě v kvalifikacích.

"S vozem jsem se už sžil. Myslím, že je to jeden z nejlépe ovladatelných vozů, které jsem kdy měl," řekl. "Nevyžaduje moc práce na nastavení, abyste zajeli dobrý čas, což je vlastnost dobrého auta."

Button přestoupil do McLarenu z Brawnu GP a změna to pro něj byla velká. Příjemně ho ovšem překvapilo, jak mu tým dokázal pomoci v adaptaci.

"Vzpomínám si, jak mi na začátku roku trvalo, než jsem si v průběhu víkendu přizpůsobil nastavení auta," uvedl. "Ale už se to zdá být dávno, vůz jsme dokázali vyladit neuvěřitelně rychle a vždy ho můžeme ještě zrychlit."

Přesto ještě Button nedokáže být zcela vyrovnaným soupeřem Lewisi Hamiltonovi v kvalifikacích. V závodech však postupuje vpřed, takže kvalifikační výkony nevidí jako zásadní problém, zlepšení proto není tak důležité.

"Není to úplně klíčové, protože letošní závody ukázaly, že když šetříte pneumatiky a palivo, tak se vám daří, hlavně v závěrečných fázích," vysvětloval. "Ale teď, když Lewis a já máme špičkový vůz, je to oblast, na kterou se víc soustředím."

Blíží se polovina sezóna a Buttonovi dělá také radost, že se jeho rozhodnutí odejít loni z Brackley ukázalo jako správné. "Vždy jsem říkal, že hledám novou výzvu, a to přesně mám. Je vzrušující pracovat a závodit s Lewisem. Být mistr světa a znovu bojovat o šampionát je skutečně povzbuzující," dodal.

Další článek: Bridgestone se inspiroval Kanadou a chce větší rozdíly mezi směsmi

23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00