Možná to s formulí E ještě přehodnotí, myslí si Massa o Alonsovi

Fernando Alonso nedávno odmítl spekulace o tom, že by se v brzké době chystal do formule E. Jeho bývalý týmový kolega z Ferrari Felipe Massa o tom však tolik přesvědčený není. Brazilec, který si v Rijádu odbude svůj debut v šampionátu, si myslí, že by si to Alonso s formulí E mohl ještě rozmyslet.
Možná to s formulí E ještě přehodnotí, myslí si Massa o Alonsovi

Pilot McLarenu ve formuli 1 a jezdec Toyoty ve FIA WEC Fernando Alonso se nedávno nechal slyšet, že rok 2019 si ve vztahu ke svojí kariéře představuje jako volnější po velmi náročné sezóně 2018.

Galerie: Massa, Wehrlein a další piloti testovali formule E ve Valencii

Galerie: Massa, Wehrlein a další piloti testovali formule E ve Valencii

Alonso příští rok dokončí sezónu FIA WEC 2018/2019 (po listopadovém závodu v Šanghaji budou na jaře příštího roku zbývat závody na Sebringu, ve Spa a v Le Mans) a možná s Toyotou prodlouží smlouvu, což by mu přineslo další čtyři závody do kalendáře od září do prosince.

I přes počáteční spekulace a účast na testování se Alonso nevrhne naplno do IndyCar a svoje možné působení ve formuli E rovněž vyloučil.

Přilákají Alonsa dolary?

Podle Felipeho Massy by však mohl španělský pilot svůj postoj k formuli E přehodnotit. Italský deník Gazzetta dello Sport totiž přišel s informacemi, podle kterých by šéf formule E Alejandro Agag rád do série přilákal dvojnásobného mistra světa F1 na tučný vstupní bonus ve výši deseti milionů dolarů!

„Přemýšlel o IndyCar, formule E má však nyní větší šanci na to, aby ho získala,“ řekl Massa o Alonsovi pro španělský deník AS.

„Indy 500 je jedna věc, ale pro účast v celé sezóně se Fernando bude zajímat spíše o formuli E. Může to být až za rok, ale nedivil bych se, kdyby k tomu došlo i dříve.“

Felipe Massa bude v sezóně 2018/2019 šampionátu elektrických formulí hájit barvy stáje Venturi. Dočká se v brzké budoucnosti ve formuli E nového zápolení se starým rivalem?

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Příliš jsme riskovali, říká Steiner o diskvalifikaci Magnussena