Možná si uřežu prst, žertuje Alonso

Jedním z problémů současné formule 1 je stále zvyšující se hmotnost vozů, což může na druhé straně vyvolat tlak na jezdce, aby zhubli. U McLarenu se tak podle Alonsa neděje.
Možná si uřežu prst, žertuje Alonso

„Přemýšlel jsem, že si uříznu jeden z prstů,“ žertuje Alonso, jehož slova přináší Motorsport Total. Španěl měří 1,71 m a váží přibližně 64 kg. Podle něj to ale není tak horké. „Samozřejmě, že si musíme dávat pozor na váhu, ale nejsme pod žádným velkým tlakem.“

Jeho kolega Daniel Ricciardo nedávno prozradil, že se po zimě snaží zhubnout. Odhaduje se, že 5 kg může udělat až 0,2 s na kolo.

Daniel Ricciardo musí shodit pár kil  

Daniel Ricciardo musí shodit pár kil  

„Je tam minimální hmotnost vozu a jezdce 702 kg,“ pokračuje Alonso. „Za normálních okolností vozíte v autě pět až deset kilogramů závaží, protože auto má příliš malou hmotnost. Takže to není tak špatné, abych se musel holit.“

Ačkoliv je vůz McLarenu (a určitě nejen on) pod hmotnostním limitem a musí vozit závaží, není to tak jednoduché, jak Alonso popisuje. Inženýři totiž používají závaží pro lepší rozložení hmotnosti a vyvážení vozu.

Hmotnost vozů se nyní řeší spíše v jiném ohledu. Pro příští rok by mohla kvůli novým pravidlům vzrůst na 722 kg. Nárůst o 20 kg navíc nebude konečný, protože se počítá i s většími a tedy těžšími pneumatikami. 

Foto: Getty Images  / Dan Istitene

Další článek: Surtees kritizuje Hamiltona, nad ochranným obloukem by se měl více zamyslet

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen