Možná někdy moc riskuji, ale nebezpečný pro ostatní nejsem, míní Kobajaši

Kamuj Kobajaši se již loni proslavil nebojácným stylem jízdy, který letos občas vyústí v kontakt s jiným vozem. Japonec se ale nedomnívá, že by to s agresivitou přeháněl.
Možná někdy moc riskuji, ale nebezpečný pro ostatní nejsem, míní Kobajaši

"Podle mě dělám jen normální věci, ale OK, možná občas moc riskuji. Ale pokud to nevede k odstoupení, není to problém," řekl. "Možná se občas dostanu do kontaktu s někým jiným, ale nikdy jsem do nikoho nenaboural, ani jsem nezpůsobil žádnou nehodu."

"Takže nemyslím, že bych byl nebezpečný, jezdím bezpečně. Když mě někdo předjíždí, můžu ho nechat jet, s tím problém nemám. I kdyby všichni říkali, že jsem nebezpečný, já si to o sobě nemyslím."

Kobajaši se těší velké podpoře týmu, i když ředitelka Sauberu Monisha Kaltenbornová přiznala, že je občas nervózní, když japonského pilota vidí předvádět odvážné kousky. Ten nyní v Brazílii oslaví první rok ve formuli 1, přesně před rokem v Interlagosu debutoval.

"Na příští rok se cítím mnohem lépe připravený a už s týmem můžu hovořit o tom, co budeme potřebovat. Jsem za to velmi rád a věřím, že příští rok budeme mít šanci na dobré výsledky," dodal Kobajaši.

Diskuze (38) Další článek: Barrichello věří, že u Williamsu zůstane i příští rok
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo