Možná bych odvedl lepší práci, možná ne, říká Bottas o startu v Mexiku

Lehký ho odsoudit. Je pravda, že zabrzdil dřív, ale neudělat to, sestřelil by verstapena nebo hama a to se už v této fázi, kdy jsou jediní kandidáti na titul, nedělá. Toho si byl vědom, tri by se tam nevešli a spíš by vyndal hama, se kterým byl zároveň nebo vystrcil verstapena. Podobně jak jeho ricci, kterému tam ale Botas spíš nedal šanci, aby to ubrzdil, jak to zavrel. Na Hama se až tak necpal, myslím tam taky zahlid pereze, který se jim tam moh nacpat, jel prostredkem.

Myslím že důležitý je to co nezaznelo. Třeba kdyby Mergl řekl jasně jestli měli nějaké strategie pro start. Protože kdyby ne tak by byli amatéři. Museli to lajnovat celou noc kdo koho pokryje a Maxe rozhodně zablokovat a Ham kupředu. On se jim na to akorát Valteri vysral. Mne to tak přijde ale nikdo to neprizna.

Bottas odstartoval vcelku pomalu ale furt si držel lajnu nikam neuhybal ale prostě byl strašně pomalej, kdyby Hamilton odstartoval dobře jako Verstakáreček byl by první on. Bohužel na Bottasovu pomalou jízdu po startu doplatil chudák Ricci.

Max jede na MAX | | F.U.C.K klekač se záclonou

Doporučuji shlédnout opakovaný záznam. Ham a Ver odstartovali velice podobně, akorát Ham neměl výhodu větrného pytle. Bottas lajnu nedržel, uhýbal doprava, tlačil se na Hama a udělal tím tak Maxovi místo. Bottas měl slabej start a pak ještě brzdil do první zatáčky jak podělanej a pokazil tím závod sobě a taky Ricimu

-ERACER-  |  12. 11. 2021 13:22

Nechápu to že někdo něco svalil na Bottase, tam to absolutně podělal neschopný a přemotivovaný Ricciardo. On je expert na chaos po startu a v závěsu za někým.

No a na koho bys to chtěl svalit? Že měl Bottas nejlsabší start z první trojky jsme všichni viděli, že brzdil výrazně dříve než ostatní dva z první trojky jsme taky viděli všichni. Ricci byl možná přemotivovanej, ale kdyby Bot nebrzdil o tolik dřív, než bylo potřeba, tak by to do něj dost možná nenapral, ale to už těžko soudit

Ale libi se mi ty reakce, kdyby Bottas jel a brzdil pozdrji, tak mohl dojet buhvi kde a Ricci taky. Doufam ze takove zdatne jezdce dle komentu nepotkam na silnici. Doufám, ze se podobne smyslejici Ricci nepodívá taky do kofru Je treba nehazet chybu Ricciho na Bottase, ikdyz je to takovy McLarensky standard

RB-Honda

Rover78  |  12. 11. 2021 19:51

Uklidni se, Bottas šel po Hamiltonovi, nic jinýho ho nezajímalo, to že tim si udělal tunelovou vizi, a když přišla realita, která přišla rychle, viděl až když byl čumákem v protisměru. Opět se mu to opravdu nepovedlo. Sebral pár klukum body, sobě nic. Utekl z čistý stopy, jenom protože chtěl před Lewise. Kdyby tam byli sami dva, tak no problem, i by mu to vyšlo. Lewis by mu mohl max mířit na levý zadní, což má natrénovaný.....

Nejsem rozhodně fanoušek Bottase ale on nebyl ve snadné pozici. Jezdci v závěsu měli jednoznačnou výhodu, navíc kdyby šel do souboje s Maxem a nedej bože došlo ke kontaktu, tak ho všichni sežerou za opakované ovlivňování šampionátu i kdyby ten střet nebyla jeho vina. Jak říkám, Bottase nelitovat ale ten hejt co se na něj valí není úplně fér.

Forza Ferrari !!!

Přesně, jenze fans co to preji Hamikovi a Mergl u by byly prostě radši, kdyby Bottaska tlacil na pilu vice a za ceny vyndani Maxe z trati.

RB-Honda

S Maxem nijak zvlášť bojovat nemusel, stačilo by kdyby mu neuhnul natlačením se na Hama

Čestmír Volante  |  12. 11. 2021 11:34

Očerňování Bottase Hamiltonovými fanoušky není úplně spravedlivé. Po startu si jezdci z první řady vždycky hlídají vnitřek první zatáčky. Max je jednoduše přechytračil, ve formovacím kole si vyzkoušel přilnavost na vnějšku a po startu je s přehledem objel. Nikdo nečekal, že na vnějšku bude přilnavost o tolik lepší.

Vohráblo  |  12. 11. 2021 11:59

Velice trefně napsáno, palec nahoru👍

Mike.M  |  12. 11. 2021 12:08

Někdo ale jo Max. Vedel ze vnějšek to pujde. Jako jediny.

No, trošku ses přepočítal, bylo to právě naopak. Ta vnější stopa, kterou Max jel, byla závodní stopa, byla tam tedy přilnavost nejvyšší, naopak Bot a Ham byli na prachu a museli být opatrní. Neřekl bych, že Max někoho přechytračil, spíš jen chytře využil příležitosti, kterou mu Bot svou chybou v úsudku (tlačením se doprava na Hama), poskytl. Kdyby jel jen rovně, Max by se tam nevlezl, a nevlezl by se ani mezi Mercedesy a ani doprava, musel by zůstat za nimi. Na druhou stranu to asi nebylo až tak neočekávaný, viděli jsme už v Rusku, kde Maxe Bottas pustil jak nic


1 2

20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30