Možná bych odvedl lepší práci, možná ne, říká Bottas o startu v Mexiku

Valtteri Bottas byl po závodě v Mexiku kritizován Totem Wolffem i Lewisem Hamiltonem za svůj start, při kterém nechal na vnější straně startovní rovinky dostatek místa pro Verstappena.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Možná bych odvedl lepší práci, možná ne, říká Bottas o startu v Mexiku | Foto: Getty Images / Mark Thompson

„Když budu k sobě hodně upřímný, je snadné si potom říct, že jsem asi mohl udělat věci jinak,“ řekl Bottas.

„Ale v tu chvíli jsem si myslel, že dělám správná rozhodnutí. Kdybych si ten okamžik mohl znovu prožít, možná existoval způsob, jak Maxe zablokovat nebo mu zabránit, aby šel vnějškem, a možná by měl šanci jít vnitřkem. Já nevím.“

Tohle by se nemělo stávat, říká o Bottasově startu Wolff

Tohle by se nemělo stávat, říká o Bottasově startu Wolff

„Je to jedna z těch věcí. Ale v tuhle chvíli jsem se snažil udělat, co bylo v mých silách, a to je všechno, co můžu udělat. A samozřejmě jsem se díval na videa. Kdybych byl ve stejné situaci znovu, možná bych odvedl lepší práci, možná ne.

I když byl závod v Mexiku pro Bottase zklamáním, myslí si, že tempo, které předvedl, aby získal pole position, mu přinejmenším dodává povzbuzení pro poslední závody s Mercedesem.

„V Mexiku to byla dobrá sobota a mám pocit, že když jsme získali pole position v Mexiku, nevidím důvod, proč bychom o něj nemohli bojovat v těchto posledních několika závodech. Rozhodně by to měl být cíl.“

Diskuze (27) Další článek: Podle Hamiltona lidé nedoceňují, jak Mercedes zvládá boj se silnějším Red Bullem
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30