Motory nebudou příští rok dominantním faktorem, předpokládá Mercedes

Ve formuli 1 nastane v příští sezóně tolik změn, že podle Mercedesu nemůžou motory představovat hlavní diferenciační prvek výkonnosti.
Motory nebudou příští rok dominantním faktorem, předpokládá Mercedes

V zákulisí se spekuluje, že by Mercedes mohl mít v roce 2014 nejvýkonnější pohonnou jednotku, což by jeho týmy posunulo dopředu. Šéf německých motorů Andy Cowell však dramatické rozdíly neočekává.

"Myslím, že bychom mezi motory mohli příští rok vidět více rozdílů," řekl v rozhovoru s Jamesem Allenem. "FIA chtěla, aby ti, kdo v éře od roku 2008 výkonnostně ztráceli, dostali příležitost vylepšit výkonnost a ztrátu zmenšit. Teď je šance, že nastane rozptyl ve spolehlivosti a výkonnosti."

"Ale velký rozptyl nastane také v aerodynamice a u pneumatik, takže se to bude sčítat dohromady. Nemyslím, že pohonná jednotka bude dominantním faktorem. Myslím, že se to zkombinuje a uvidíme rozmanité závody."

Na čem se ale Cowell s ostatními shodne, jsou očekávané problémy se spolehlivostí nových agregátů, které budou spojené s rekuperací kinetické energie při brzdění a rekuperací tepelné energie z turba.

"Je tu slušná šance, že spolehlivost bude příští rok větší faktor než letos," potvrdil. "Ve všech oblastech pohonné jednotky zavedeme nové technologie. Také je tu změna ve sportovních regulích, místo osmi motorů na jezdce a rok jich budeme moci použít jen pět."

Další článek: Foto: Okruh ve Valencii chátrá, střídání s Barcelonou je v nedohlednu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna