Motory: Honda chce více žetonů, zvuk se nečekaně zlepšil

Auto Motor und Sport píše, že Ron Dennis není spokojen s kompromisem, který navrhuje FIA a chce pro Hondu více žetonů.
Motory: Honda chce více žetonů, zvuk se nečekaně zlepšil

Honda se zhruba za měsíc dozví, kolik žetonů dostane na vývoj v průběhu sezóny. K číslu se podle aktuálního návrhu dojde tak, že se vezmou zbylé žetonu všech tří výrobců a vydělí se to třemi. Hodnota se následně zaokrouhlí dolů.

Ronu Dennisovi se to ale nelíbí a požaduje jiný systém. Pro Hondu chce stejné množství, jaké zbude výrobci s nejvyšším počtem žetonů. Jinými slovy: pokud nejvíce žetonů zbude například Mercedesu a bude jich mít 15, Honda by podle Dennise dostala 15 žetonů.

Dennis bude tento návrh prosazovat na schůzce Strategické skupiny v Paříži, která se uskuteční ve čtvrtek. Proti je ale prý Ferrari. Bylo to přitom právě Maranello, které zjistilo, že v pravidlech v letošním roce chybí datum homologace a FIA tak nakonec musela kývnout na možnost vývoje v průběhu sezóny.

Okolo motorů je zde ještě jedna novinka. Zatímco se diskutuje o pohonných jednotkách s výkonem 1 000 koní od roku 2017 s tím, že vedlejším produktem bude lepší zvuk, svědci v Jerezu hlásí, že letošní motory jsou hlasitější a zní více jako motor závodního auta a ne vysavače či sekačky. Podle všeho za to mohou jiné výfukové systémy jednotlivých výrobců.  

Další článek: Newey kritizuje pravidla, je to jen o motoru, říká

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10