Motorsportem otřásl skandál: Franck Montagny měl pozitivní test na drogy

Bývalý jezdec formule 1 Franck Montagny měl pozitivní test na drogy. Jedná se o první velký skandál nové elektrické formule E a také zřejmě konec závodní kariéry francouzského závodníka.
Motorsportem otřásl skandál: Franck Montagny měl pozitivní test na drogy

Franck Montagny jezdil ve formuli 1 za Renault, Jordan a Super Aguri v letech 2003, 2005 a 2006. Kromě toho mnohokrát absolvoval například závod 24h Le Mans. Od aktuální sezóny jezdil Montagny v elektrické formuli E. Právě tam zřejmě jeho kariéra skončí.

Motorsport není tak nasáklý dopingovými skandály jako cyklistika nebo atletika. Také tam ale probíhají dopingové kontroly a to ani zdaleka ne pouze v rámci závodních víkendů. 

Montagny musel na kontrolu během závodu formule E v Malajsii 22. listopadu minulého roku a měl pozitivní test na přítomnost kokainu.

Podle L'Equipe se k situaci postavil čelem. „V motorsportu jsem zřejmě skončil,“ řekl Montagny. „Na konci závodu jsem viděl toho chlapíka, jak mě vybízí, abych šel na kontrolu. Hned mi došlo, že je po mně. Styděl jsem se.“

Další článek: Rekapitulace: Klíčové změny v sezóně 2015

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.