Motorsport na víkend: Kubicu čeká druhý podnik ELMS, Magnussen chce překonat smůlu v USA

Víkend bez formule 1, ale rozhodně nikoliv bez bohaté motoristické nabídky! Na rakouském Red Bull Ringu pokračuje sezona Evropské Le Mans Series a na okruhu Mid-Ohio je v USA v plánu třetí letošní podnik IMSA WeatherTech SportsCar Championship. V akci budou Robert Kubica či Kevin Magnussen a v České republice můžeme vše sledovat legální cestou živě.
Foto: WRT
Motorsport na víkend: Kubicu čeká druhý podnik ELMS, Magnussen chce překonat smůlu v USA | Foto: WRT

Robert Kubica letos debutuje v Evropské Le Mans Series a první závod v Barceloně mu vyšel na výbornou. Do prototypu Oreca 07 Gibson #41 belgické stáje WRT usedl jako poslední a dovezl ho do cíle na prvním místě.

Triumf oslavil se svými parťáky Louisem Delétrazem a Číňanem Jie I-fejem, se kterými nyní chce na španělský úspěch navázat na rakouském Red Bull Ringu.

Boj o upevnění vedoucí pozice v šampionátu odstartuje v sobotu kvalifikací, čtyřhodinový závod je na programu v neděli.

Kvalifikaci i závod můžete sledovat živě prostřednictvím oficiálních stremů níže, kde naleznete i odkazy na startovní listinu a live timing.

Kvalifikace ELMS, Red Bull Ring, v sobotu od 14:45

Závod ELMS 4 hours of Red Bull Ring, v neděli od 10:40

Startovní listina

Livetiming

Na sobotní večer nabízejí ideální program závody IndyCar na Grand Prix verzi okruhu v Indianapolis, kde bude Romain Grosjean poprvé v kariéře v americkém šampionátu startovat z pole position. Jak sledovat IndyCar živě v České republice popisujeme zde.

Magnussen chce překonat smůlu

Třetí závod sezony zámořského seriálu sportovních vozů IMSA WeatherTech SportsCar Championship čeká Kevina Magnussena na okruhu Mid-Ohio.

Po dvou vytrvalostních bitvách v Daytoně a na Sebringu je tentokrát na programu sprintový závod na 2 hodiny a 40 minut pro kategorie DPi, LMP 3 a GTD (GT3).

Dánský pilot skončil s týmem Chipa Ganassiho ve dvou úvodních podnicích na pátém místě, v Daytoně i na Sebringu přitom Magnussen s parťáky Scottem Dixonem a Rengerem van der Zandem bojoval o vítězství, jenomže pokaždé chybělo trochu štěstí.

Nyní už se bude střídat pouze s van der Zandem. Nedělní závod odstartuje ve 20:40 a cílem pro bílý Cadillac stáje Chip Ganassi Racing je pódium. Minimálně.

Živý stream můžete sledovat zde.

Startovní listina

Další článek: Romain Grosjean na pole position pro Grand Prix Indianapolis!

Témata článku: , , , , , , , ,

Aktuality

18:27 | Letošní vůz McLarenu ponese název MCL60.. připomene 60. výročí značky. 
7. února | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
7. února | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
7. února | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února