Motorsport na víkend: Kubicu čeká druhý podnik ELMS, Magnussen chce překonat smůlu v USA

Víkend bez formule 1, ale rozhodně nikoliv bez bohaté motoristické nabídky! Na rakouském Red Bull Ringu pokračuje sezona Evropské Le Mans Series a na okruhu Mid-Ohio je v USA v plánu třetí letošní podnik IMSA WeatherTech SportsCar Championship. V akci budou Robert Kubica či Kevin Magnussen a v České republice můžeme vše sledovat legální cestou živě.
Foto: WRT
Motorsport na víkend: Kubicu čeká druhý podnik ELMS, Magnussen chce překonat smůlu v USA | Foto: WRT

Robert Kubica letos debutuje v Evropské Le Mans Series a první závod v Barceloně mu vyšel na výbornou. Do prototypu Oreca 07 Gibson #41 belgické stáje WRT usedl jako poslední a dovezl ho do cíle na prvním místě.

Triumf oslavil se svými parťáky Louisem Delétrazem a Číňanem Jie I-fejem, se kterými nyní chce na španělský úspěch navázat na rakouském Red Bull Ringu.

Kubica s týmem WRT zvítězil při debutu v Evropské Le Mans Series!

Kubica s týmem WRT zvítězil při debutu v Evropské Le Mans Series!

Boj o upevnění vedoucí pozice v šampionátu odstartuje v sobotu kvalifikací, čtyřhodinový závod je na programu v neděli.

Kvalifikaci i závod můžete sledovat živě prostřednictvím oficiálních stremů níže, kde naleznete i odkazy na startovní listinu a live timing.

Kvalifikace ELMS, Red Bull Ring, v sobotu od 14:45

Závod ELMS 4 hours of Red Bull Ring, v neděli od 10:40

Startovní listina

Livetiming

Na sobotní večer nabízejí ideální program závody IndyCar na Grand Prix verzi okruhu v Indianapolis, kde bude Romain Grosjean poprvé v kariéře v americkém šampionátu startovat z pole position. Jak sledovat IndyCar živě v České republice popisujeme zde.

Romain Grosjean na pole position pro Grand Prix Indianapolis!

Romain Grosjean na pole position pro Grand Prix Indianapolis!

Magnussen chce překonat smůlu

Třetí závod sezony zámořského seriálu sportovních vozů IMSA WeatherTech SportsCar Championship čeká Kevina Magnussena na okruhu Mid-Ohio.

Po dvou vytrvalostních bitvách v Daytoně a na Sebringu je tentokrát na programu sprintový závod na 2 hodiny a 40 minut pro kategorie DPi, LMP 3 a GTD (GT3).

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

Smůla v Daytoně. Magnussena mrzí promarněná příležitost

Dánský pilot skončil s týmem Chipa Ganassiho ve dvou úvodních podnicích na pátém místě, v Daytoně i na Sebringu přitom Magnussen s parťáky Scottem Dixonem a Rengerem van der Zandem bojoval o vítězství, jenomže pokaždé chybělo trochu štěstí.

Nyní už se bude střídat pouze s van der Zandem. Nedělní závod odstartuje ve 20:40 a cílem pro bílý Cadillac stáje Chip Ganassi Racing je pódium. Minimálně.

Živý stream můžete sledovat zde.

Startovní listina

Další článek: Romain Grosjean na pole position pro Grand Prix Indianapolis!

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“