Motorsport na víkend: DTM v Zolderu a malé Le Mans v zámoří

Víkend bez formule 1 rozhodně není víkendem bez motorsportu. V belgickém Zolderu je na programu předposlední závodní víkend sezony seriálu DTM a v USA se v sobotu jede prestižní vytrvalostní podnik šampionátu IMSA WSC Petit Le Mans.
Foto: DTM
Motorsport na víkend: DTM v Zolderu a malé Le Mans v zámoří | Foto: DTM

Sezona 2020 prestižního šampionátu cestovních vozů DTM pomalu míří ke svému závěru, ještě před tradičním finálovým víkendem na německém Hockenheimringu (7.-8.11.) však na piloty čeká druhá zastávka v Zolderu.

Minulý víkend se na bývalém belgickém okruhu formule 1 nesl ve znamení masivní ofenzivy úřadujícího šampiona René Rasta. Němec se svým Audi vyhrál oba víkendové závody a náskok lídra celkového pořadí Nica Müllera stáhl na pouhých 10 bodů.

Jediný bod z deseti závodů. Přesto Kubica návratu k BMW nelituje

Jediný bod z deseti závodů. Přesto Kubica návratu k BMW nelituje

Kromě Rasta a Müllera je ve hře o mistrovský titul ještě třetí pilot Audi Robin Frijns, který je v jezdecké tabulce šampionátu jen 6 bodů za Rastem a 16 bodů za Frijnsem.

Na zisk bodů určitě myslí i Robert Kubica, který je zatím v šampionátu na posledním šestnáctém místě. Jediný bod se svým BMW získal v prvním závodě v Assenu.

Zajímavým zpestřením závodů DTM v Zolderu bude tento víkend účast francouzského veterána Benoita Treluyera. Trojnásobný vítěz 24 hodin Le Mans u Audi zaskakuje za svého krajana Loica Duvala, který se v sobotu účastní tradiční desetihodinovky Petit Le Mans na okruhu Road Atlanta v USA.

Sobotní kvalifikace DTM živě od 10:35 na YouTube

Sobotní závod DTM startuje ve 13:30, PP Sport 5

Nedělní kvalifikace DTM živě od 11:55 na YouTube

Nedělní závod DTM startuje ve 13:30, PP Sport 5

Kromě DTM si fanoušci motorsportu mohou v sobotu vychutnat také Petit Le Mans. Už 23. ročník závodu, který v minulosti patřil do kalendáře American Le Mans Series a pamatuje nejednu bitvu automobilek Audi a Peugeot ve třídě LMP 1, odstartuje na okruhu Road Atlanta v americkém státě Georgia v 18:40 a živě ho budete moci sledovat prostřednictvím IMSA TV.

Prestižní desetihodinovka v současnosti patří do zámořského seriálu sportovních vozů IMSA WeatherTech SportsCar Championship a fanoušci na trati sledují souboje ve čtyřech kategoriích. Sportovní prototypy jsou zastoupeny ve třídách DPi a LMP 2, vozy gran turismo startují ve třídách GTLM (obdoba LMGTE - PRO v mistrovství světa WEC) a GTD (pro vozy GT3).

Kobajaši, van der Zande, Dixon a Briscoe vyhráli 24 hodin v Daytoně

Kobajaši, van der Zande, Dixon a Briscoe vyhráli 24 hodin v Daytoně

Ve startovní listině nalezneme zajímavá jména jako Juan Pablo Montoya či Felipe Nasr nebo slavné značky amerického motorsportu jako Team Penske nebo Corvette Racing.

Další článek: Traťové limity budou v Portugalsku problém, předpovídá Russell