Motorsport na víkend: DTM v Zolderu a malé Le Mans v zámoří

Víkend bez formule 1 rozhodně není víkendem bez motorsportu. V belgickém Zolderu je na programu předposlední závodní víkend sezony seriálu DTM a v USA se v sobotu jede prestižní vytrvalostní podnik šampionátu IMSA WSC Petit Le Mans.
Foto: DTM
Motorsport na víkend: DTM v Zolderu a malé Le Mans v zámoří | Foto: DTM

Sezona 2020 prestižního šampionátu cestovních vozů DTM pomalu míří ke svému závěru, ještě před tradičním finálovým víkendem na německém Hockenheimringu (7.-8.11.) však na piloty čeká druhá zastávka v Zolderu.

Minulý víkend se na bývalém belgickém okruhu formule 1 nesl ve znamení masivní ofenzivy úřadujícího šampiona René Rasta. Němec se svým Audi vyhrál oba víkendové závody a náskok lídra celkového pořadí Nica Müllera stáhl na pouhých 10 bodů.

Jediný bod z deseti závodů. Přesto Kubica návratu k BMW nelituje

Jediný bod z deseti závodů. Přesto Kubica návratu k BMW nelituje

Kromě Rasta a Müllera je ve hře o mistrovský titul ještě třetí pilot Audi Robin Frijns, který je v jezdecké tabulce šampionátu jen 6 bodů za Rastem a 16 bodů za Frijnsem.

Na zisk bodů určitě myslí i Robert Kubica, který je zatím v šampionátu na posledním šestnáctém místě. Jediný bod se svým BMW získal v prvním závodě v Assenu.

Zajímavým zpestřením závodů DTM v Zolderu bude tento víkend účast francouzského veterána Benoita Treluyera. Trojnásobný vítěz 24 hodin Le Mans u Audi zaskakuje za svého krajana Loica Duvala, který se v sobotu účastní tradiční desetihodinovky Petit Le Mans na okruhu Road Atlanta v USA.

Sobotní kvalifikace DTM živě od 10:35 na YouTube

Sobotní závod DTM startuje ve 13:30, PP Sport 5

Nedělní kvalifikace DTM živě od 11:55 na YouTube

Nedělní závod DTM startuje ve 13:30, PP Sport 5

Kromě DTM si fanoušci motorsportu mohou v sobotu vychutnat také Petit Le Mans. Už 23. ročník závodu, který v minulosti patřil do kalendáře American Le Mans Series a pamatuje nejednu bitvu automobilek Audi a Peugeot ve třídě LMP 1, odstartuje na okruhu Road Atlanta v americkém státě Georgia v 18:40 a živě ho budete moci sledovat prostřednictvím IMSA TV.

Prestižní desetihodinovka v současnosti patří do zámořského seriálu sportovních vozů IMSA WeatherTech SportsCar Championship a fanoušci na trati sledují souboje ve čtyřech kategoriích. Sportovní prototypy jsou zastoupeny ve třídách DPi a LMP 2, vozy gran turismo startují ve třídách GTLM (obdoba LMGTE - PRO v mistrovství světa WEC) a GTD (pro vozy GT3).

Kobajaši, van der Zande, Dixon a Briscoe vyhráli 24 hodin v Daytoně

Kobajaši, van der Zande, Dixon a Briscoe vyhráli 24 hodin v Daytoně

Ve startovní listině nalezneme zajímavá jména jako Juan Pablo Montoya či Felipe Nasr nebo slavné značky amerického motorsportu jako Team Penske nebo Corvette Racing.

Váš názor Další článek: Traťové limity budou v Portugalsku problém, předpovídá Russell
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00