Motorsport Magazin: Vůz Alfy Romeo neprošel nárazovými testy

Nový vůz Alfy Romeo neprošel nárazovými testy. Je to velký problém pro přípravy týmu na novou sezónu.
Motorsport Magazin: Vůz Alfy Romeo neprošel nárazovými testy

Šasi Alfy Romeo podle Motorsport Magazin minulý týden prošlo úspěšně statickým nárazovým testem. Poté se vydalo do Milána, kde se nachází jedna ze tří FIA certifikovaných laboratoří. V průběhu dynamického nárazového testu čelního nárazu bylo šasi číslo jedna zničeno.

V případě podobných testů existují určité tolerance. Drobné praskliny jsou v normě, případně se dá situace snadno napravit. V tomto případě ale došlo k velkému poškození a to zejména v oblasti podlahy.

Stavba nového šasi potrvá několik týdnů. Přesto je stále dostatek času, aby tým stihl první předsezónní testy v Katalánsku.

Kalendář F1 2020

Kalendář F1 2020

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Za český tým Charouz budou ve F2 jezdit Piquet a Delétraz

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?