Motor Ferrari nebyl jediným problémem, říkají u Sauberu

Stáj z Hinwilu letos poprvé za 22 sezón, co působí ve formuli 1, nezískala ani jeden bod.
Motor Ferrari nebyl jediným problémem, říkají u Sauberu

Šéfka týmu Monisha Kaltenbornová připouští, že Sauber nemůže za nepovedenou sezónu vinit jen pohonné jednotky Ferrari.

A i když ty nesly největší podíl na neúspěchu týmu, Kaltenbornová připouští, že vinu na tom mělo i špatné šasi vozu.

„Po sezóně, jakou jsme měli, o tom musíme mluvit otevřeně a jednoduše: nikdy jsme nečekali, že by to mohlo takhle skončit,” řekla pro Autosport Kaltenbornová.

„Celkový balík nebyl dost dobrý, musíme se z toho poučit a jít dál. Je tu spousta faktorů, která k tomu vedla. Co se šasi týče, udělali jsme už i lepší vozy.”

Kaltenborn: Sauber potřebuje silného partnera

Kaltenborn: Sauber potřebuje silného partnera

„Auto není tak špatné, jak to vypadá, dřív jsme ale rozhodně odvedli lepší práci a přesně k tomu se nyní potřebujeme vrátit. Máme k dispozici všechny prostředky, potřebujeme ale finance, pracujeme na tom. Když uděláte chybu u motorů, neskončí to dobře.”

Kaltenbornová nepochybuje o tom, že Ferrari pro příští rok svůj motor vylepší. Ovšem i přesto, že se očekává přiblížení pohonných jednotek Ferrari k těm od Mercedesu, Kaltenbornová připouští, že by Mercedes mohl i nadále dominovat.

„Rozhodně, pohonné jednotky letos dominovaly a jsem přesvědčena, že náš dodavatel motorů udělá krok vpřed,” řekla. Jedním dechem však dodala: „Nemohou ale dělat zázraky, zřejmě i nadále uvidíme dominanci jednoho dodavatele motorů, jsem ale přesvědčena, že ztráta bude menší.”

Další článek: McLaren také volá po uvolnění vývoje motorů