Motor Ferrari bude znamenat velký rozdíl, hodnotí Marussia

Výměna pohonné jednotky by sama o sobě měla stačit k tomu, aby se Marussia zlepšila ve srovnání s předchozí sezónou.
Motor Ferrari bude znamenat velký rozdíl, hodnotí Marussia

Ruská stáj jako poslední opustila Cosworth, který loni ve formuli 1 skončil, a pohonnou jednotku bude letos mít od Ferrari. Podle sportovního šéfa týmu Graema Lowdona to bude znát.

"Myslím, že to bude velký rozdíl," řekl pro Sky Sports. "Scuderia Ferrari je velmi, velmi profesionální tým a je velkým potěšením s nimi pracovat."

Samotná pohonná jednotka není vše, co Marussia získala a co jí pomůže se zlepšit.

"Jsem velmi nadšený tím produktem a také servisem, který nám poskytují. Jsou velmi kreativní a nápomocní, mají hodně znalostí a zkušeností. My si to vychutnáváme, tyto nové motory jsou velkou výzvou, ale my si to užíváme, protože do nich jdeme s velmi silným parterem."

Vedle Marussie je druhým zákaznickým týmem Ferrari Sauber. Zbytek pole, samozřejmě mimo Scuderii, používá agregáty od Mercedesu nebo Renaultu.

Další článek: Hülkenberg: Jsme v unikátní situaci, ani první závod neodhalí vše

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10