Motor Cosworth prokázal v testech dobrou spolehlivost

Britský konstruktér Cosworth se po třech letech vrátil do formule 1, premiéru motoru CA2010 zajistil Williams ve Valencii. A debut to byl spolehlivý.

"Naše práce s Williamsem byla velmi důležitá z hlediska sběru dat, zpětné vazby jezdců a hodnocení prvních výsledků spojení motoru CA2010 se zcela novým šasi FW32," vysvětloval ředitel Cosworthu Mark Gallagher.

"Naše první měření se týkala spolehlivosti. Skutečnost, že Rubens a Nico najeli dohromady více než 1200 kilometrů, ukazuje, že je spolehlivost v souladu s našimi očekáváními."

"Také jsme se zabývali celkovou úspěšností instalace, jak motor spolupracuje s převodovkou Williams a zkontrolovali jsme všechny přidružené systémy, tlaky, chlazení a teploty."

Barrichello sice zůstal v pondělí stát na trati, ale jednalo se o chybu softwaru, který ovládá plyn. Cosworth přidělil Williamsu své lidi, kteří se věnují motoru a jsou součástí týmu.

Motor CA2010 se na trati objevil znovu ve čtvrtek, tentokrát ale ve voze VR-01 týmu Virgin Racing. Cosworth dodává své pohonné jednotky ještě USF1, Lotusu a Camposu Meta.

Další článek: Týmu Force India hrozí likvidace, nemá v pořádku účetnictví

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.