Motokárový jezdec Corberi se bude před tribunálem FIA zpovídat z útoku na svého soupeře

Motokárový závodník Luca Corberi, který na sebe neslavně upozornil vloni v říjnu při finále mistrovství světa motokár FIA KZ, kde fyzicky zaútočil na svého soupeře, tento měsíc předstoupí před Mezinárodní tribunál Mezinárodní automobilové federace (FIA).
Foto: Getty Images / Clive Mason
Motokárový jezdec Corberi se bude před tribunálem FIA zpovídat z útoku na svého soupeře | Foto: Getty Images / Clive Mason

Tribunál se bude zabývat dvěma Corberiho incidenty. 23letý Ital po vzájemné kolizi s Paolem Ippolitem odstoupil ze závodu, na kraji dráhy ale vyčkal, až kolem projede Ippolito a následně po něm hodil nárazník ze své motokáry.

Po dojetí závodu si za Ippolitem ještě došel do paddocku a došlo k fyzickému napadnutí, do kterého se zapojil také Corberiho otec, který vlastní závodní okruh Lonato, kde se podnik konal.

Na incident reagovali také světoví jezdci. Mistr světa formule 1 z roku 2009 Jenson Button vyzval, aby Corberi dostal doživotní zákaz závodění.

Sám Corberi se následně za své chování omluvil a prohlásil, že už nikdy nebude závodit.

„Jakmile jsem byl po závodě předvolán před sportovní komisaře, požádal jsem je, aby mi odebrali licenci, protože jsem si byl plně vědom svých nenapravitelných chyb. Jak mi ale ukázali, nemají na to pravomoc, jak je napsáno i v mezinárodních pravidlech,“ řekl Corberi.

Totální zkrat jezdce v šampionátu motokár. Podle Buttona by měl dostat doživotní zákaz

Totální zkrat jezdce v šampionátu motokár. Podle Buttona by měl dostat doživotní zákaz

„Z toho důvodu jsem se rozhodl po zbytek života neúčastnit žádné další motoristické soutěže. Neexistují žádné výmluvy, které by vysvětlovaly, proč jsem udělal takový hanebný čin. Během své 15leté kariéry jsem nic takového nikdy neudělal a opravdu doufám, že to neuvidím v budoucnu dělat nikoho jiného,“ dodal.

Bývalý pilot F1 a současný prezident Mezinárodní motokárové komise FIA Felipe Massa řekl, že účastníci „budou čelit následkům“. Po potrestání volají také další piloti F1 Max Verstappen, George Russell a Lance Stroll.

Slyšení začne 22. března v 9:30 a vzhledem k pandemii koronaviru proběhne přes videokonferenci.

Váš názor Další článek: V poslední den testů byl v Bahrajnu nejrychlejší Verstappen
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
19. října | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00