Motivační kopanec

"Možná se o tom bude ještě dlouho vyprávět, ale málokdo by si vsadil na to, že Barrichello bude v IndyCar závodit."
Motivační kopanec

S Rubensem Barrichellem se mi vybaví tři věci: mé nadšení z jeho nadšení pro věc, lítost nad rolí nosiče vody u Ferrari a také hlasy fanoušků, kteří toho 'šaška' prostě nemají rádi.

U všech lidí se najdou lidi, kteří je nemají rádi. Ale o tom to není: projevit negativní emoci je to nejjednodušší na světě. Proto to asi dělá tolik lidí. 

Já se řadím mezi ty, kterým je líto, že Rubens ve formuli 1 neudělá 'dvacítku', tedy bezprecedentní dvacátou sezonu ve formuli 1. Ale jen trochu. 

Nevím totiž, v jakém týmu formule 1 by byl Rubens šťastnější, než je teď v týmu amerických formulí IndyCar, KV Racing?

Možná se o tom bude ještě dlouho vyprávět, ale málokdo by si vsadil na to, že Barrichello bude v IndyCar závodit. Vždyť podle vlastních slov slíbil ženě, že na ovály nenastoupí. A po loňské smrti Dana Wheldona, kdo by se jí divil, kdyby se na něj za to zlobila.

Oproti tomu jsou oválové závody poslední dobou méně sledované a z kalendáře jsou postupně vytlačovány. V tom letošním jsou ovály jen tři. Začalo se tedy uvažovat nad tím, že by bylo reálné nastoupit do IndyCar a vynechat oválové závody. Což by znamenalo vynechat také slavný maraton 500 mil Indianapolis.

A ehjle! Rubens pojede všechno, a nejen letos, ale i příští rok! Když odešel předčasně Juan Pablo Montoya do Ameriky, bylo mi to neuvěřitelně líto. Byl správným elementem, který dokázal rozhýbat zatuchlé struktury a přitom ještě naštvat některé fanoušky, kteří mu nemohli přijít na jméno. Věčné hádky kolem jeho osoby byly mnohdy zábavné. Ale u Montoyi to byl odchod předčasný. 

U Rubense je to akorát. Devatenáctka nebo dvacítka, vždyť je to starým pánům už jedno! Ne že by byl Rubens nějaký starý pán, vždyť nadšení jeho a jeho přátel, kolegů a budoucích soupeřů je nefalšované a enormní. Takový motivační kopanec, jaký Rubens s přestupem do IndyCar dostane, by dnes ve formuli 1 již těžko pohledal.

A proto dvakrát škoda, že jsou přenosy IndyCar od dob, kdy ještě běžely na Galaxii Sport (dnes Nova Sport), v České republice prakticky nedostupné. Jsem totiž přesvědčen, že letos budou tyhle formule v lesčem zajímavější, než naše neohrozitelná formule 1. A Rubens Barrichello tomu výraznou měrou přispěje.

Další článek: Brundle: McLaren vypadá dobře, Red Bullu je blízko

9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.
4. května | Alfa Romeo nasadí Kubicu do pátečního tréninku + testů 18palcových pneumatik Pirelli po víkendu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00