Motivační kopanec

"Možná se o tom bude ještě dlouho vyprávět, ale málokdo by si vsadil na to, že Barrichello bude v IndyCar závodit."
Motivační kopanec

S Rubensem Barrichellem se mi vybaví tři věci: mé nadšení z jeho nadšení pro věc, lítost nad rolí nosiče vody u Ferrari a také hlasy fanoušků, kteří toho 'šaška' prostě nemají rádi.

U všech lidí se najdou lidi, kteří je nemají rádi. Ale o tom to není: projevit negativní emoci je to nejjednodušší na světě. Proto to asi dělá tolik lidí. 

Já se řadím mezi ty, kterým je líto, že Rubens ve formuli 1 neudělá 'dvacítku', tedy bezprecedentní dvacátou sezonu ve formuli 1. Ale jen trochu. 

Nevím totiž, v jakém týmu formule 1 by byl Rubens šťastnější, než je teď v týmu amerických formulí IndyCar, KV Racing?

Možná se o tom bude ještě dlouho vyprávět, ale málokdo by si vsadil na to, že Barrichello bude v IndyCar závodit. Vždyť podle vlastních slov slíbil ženě, že na ovály nenastoupí. A po loňské smrti Dana Wheldona, kdo by se jí divil, kdyby se na něj za to zlobila.

Oproti tomu jsou oválové závody poslední dobou méně sledované a z kalendáře jsou postupně vytlačovány. V tom letošním jsou ovály jen tři. Začalo se tedy uvažovat nad tím, že by bylo reálné nastoupit do IndyCar a vynechat oválové závody. Což by znamenalo vynechat také slavný maraton 500 mil Indianapolis.

A ehjle! Rubens pojede všechno, a nejen letos, ale i příští rok! Když odešel předčasně Juan Pablo Montoya do Ameriky, bylo mi to neuvěřitelně líto. Byl správným elementem, který dokázal rozhýbat zatuchlé struktury a přitom ještě naštvat některé fanoušky, kteří mu nemohli přijít na jméno. Věčné hádky kolem jeho osoby byly mnohdy zábavné. Ale u Montoyi to byl odchod předčasný. 

U Rubense je to akorát. Devatenáctka nebo dvacítka, vždyť je to starým pánům už jedno! Ne že by byl Rubens nějaký starý pán, vždyť nadšení jeho a jeho přátel, kolegů a budoucích soupeřů je nefalšované a enormní. Takový motivační kopanec, jaký Rubens s přestupem do IndyCar dostane, by dnes ve formuli 1 již těžko pohledal.

A proto dvakrát škoda, že jsou přenosy IndyCar od dob, kdy ještě běžely na Galaxii Sport (dnes Nova Sport), v České republice prakticky nedostupné. Jsem totiž přesvědčen, že letos budou tyhle formule v lesčem zajímavější, než naše neohrozitelná formule 1. A Rubens Barrichello tomu výraznou měrou přispěje.

Další článek: Brundle: McLaren vypadá dobře, Red Bullu je blízko

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10